زمان کنونی: ۷ ارديبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۰ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مینیمال‌های زناشویی: «تو باید آرام ام کنی!» این جمله راتا به حال از همسرتان شنیده اید
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
مینیمال‌های زناشویی: «تو باید آرام ام کنی!» این جمله راتا به حال از همسرتان شنیده اید
دکنر شکیب:
«تو باید آرام ام کنی!» این جمله را تا به حال از همسرتان شنیده اید؟

۱- «تو» باید آرام ام کنی، نمودی است از آنچه جولین راتر کنترل بیرونی می نامد. یعنی: من حتی در فرونشاندن خشم ام ناتوانم، و دیگری باید مرا کنترل کند. تحقیقات نشان داده اند کنترل بیرونی، زمینه ساز افسردگی است. چه کسی از این همه ناتوانی می تواند شاد باشد؟
۲- تو «باید» آرام‌ام کنی، نمودی است از خطاهای شناختی، چنانکه آلبرت الیس در رفتار درمانی عقلانی هیجانی می گوید. چرا باید؟ طبق کدام قاعده؟ آیا آتش نشانی خشم، جزو وظایف و تعهدات زناشویی است؟ آن هم وقتی همسر، خودش در آتش میسوزد؟
۳- «آرام ام کن»٬ مثالی از جملات مبهمی ست، که بیش از آرامش، تشویش می آورند. یعنی چه؟ یعنی بنشین تا من هرچه دوست دارم سرت فریاد بکشم و تحقیرت کنم و خودم را خالی کنم؟ یا بغلم کن و بگذار در سکوت روی شانه هایت اشک بریزم؟ معنای این جمله، از کجا تا کجاست؟
وقتی خشم شعله می کشد، بهترین کار، دوری است. کسی جز خود شما، مسئول بازگشت آرامش تان نیست. وقتی آرامش برگشت، بنشینید و گفت و گو کنید.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۳۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اهمیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی nazanin.R 0 1,687 ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ عصر
آخرین ارسال: nazanin.R
  مینیمال‌های زناشویی: بازی برد-برد در سـکس star 0 1,516 ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ عصر
آخرین ارسال: star
  مینیمال‌های زناشویی: ببرید، اما نگذارید ببازد star 0 1,469 ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸ صبح
  تا کی باید صبر کرد تا شریک زندگی نیاز جنسیتو ببینه و پاسخ بده؟ star 1 1,676 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۰۰ عصر
  مینیمال‌های زناشویی: قانون عزت نفس star 0 1,521 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۵:۲۵ عصر
  مینیمال‌های زناشویی: قانون تفاوت star 0 1,527 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۵۴ عصر
  مشکلات جنسی در دوران زناشویی: می ترسد و من از کار می افتم star 3 2,388 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۴۴ عصر
  مینیمال‌های زناشویی: قانون زراعت، هرچه بکاری، همان را درو می کنی star 0 1,437 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸ عصر
  مینیمالهای زناشویی: رایج ترین خطایی که همسران در مواجهه با خیانت زناشویی انجام میدهند star 0 1,541 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ عصر
  مینیمال‌های زناشویی: هیچ وقت از مردی نمی شنوید که... star 0 1,296 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان