زمان کنونی: ۹ ارديبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۶ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مینیمال‌های زناشویی: قانون تفاوت
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
مینیمال‌های زناشویی: قانون تفاوت
دکتر شکیب:
زنان و مردان متفاوت اند در خلقت (و البته نه در حقوق انسانی)؛ و از جمله این تفاوت ها، نگاه متفاوت آنها است به رابطه.
دوالگوی متمایز داریم در رابطه؛ یکی «زنانه» است و یکی «مردانه». الگوی زنانه، تنانه نیست؛ که عاشقانه است. زنان عموما، و مخصوصا در نوجوانی، در رابطه با جنس دیگر، عینک رمنس به چشم دارند. آنها می خواهند مردی عاشق شان شود، و بعد برای عشق شان، تن شان را می دهند. اما الگوی مردانه، برعکس است. یک پسر نوجوان، در اوج توانایی جنسی، اغلب به دنبال پاسخی به نیاز خود است. او عشق را هم از مسیر سکس می یابد.
در درون همه ما یک زن هست و یک مرد. الگوی رابطه هریک از ما هم، در هر گاهی از زندگی مان، می تواند به سمت یکی از دو قطب زنانه باشد یا مردانه. اما وقتی تفاوت ها را به رسمیت بشناسیم، احتمالا کمتر سرمان کلاه می رود؛ یا کمتر سر کسی کلاه می گذاریم.
رابطه خوب، آن است که دو نفر در ابتدا، افق رابطه را برای خود روشن کنند. یکی به ازدواج عاشقانه فکر نکند و آن دیگری به رابطه ای کوتاه و لذت محور. البته این نیازمند شهامت گفت و گوست. شهامت در گفتن دلخواسته خود با احترام؛ شهامت در شنیدن دلخواسته دیگری بی قضاوت؛ شهامت در «نه گفتن» در عین همدلی؛ و شهامت در گذشتن از دلخواسته خود به احترام دلخواسته دیگری.
قانون تفاوت می گوید: شاید من بیشتر آماده دوست داشتنم و تو بیشتر آماده لذت بردن؛ یا برعکس. نه من مزیتی دارم بر تو، نه تو به من. بیا صادقانه گفت و گو کنیم. شاید از دو نقطه دوردست به هم رسیدیم. شاید من از تو لذت بردن را یاد گرفتم و تو از من دوست داشتن را. اما اگر هم نه، تا همیشه، برای هم، به اندازه هم، احترام قائلیم.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۵۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اهمیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی nazanin.R 0 1,691 ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ عصر
آخرین ارسال: nazanin.R
  مینیمال‌های زناشویی: بازی برد-برد در سـکس star 0 1,521 ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ عصر
آخرین ارسال: star
  مینیمال‌های زناشویی: ببرید، اما نگذارید ببازد star 0 1,474 ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸ صبح
  مینیمال‌های زناشویی: «تو باید آرام ام کنی!» این جمله راتا به حال از همسرتان شنیده اید star 0 1,467 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۳۳ عصر
  مینیمال‌های زناشویی: قانون عزت نفس star 0 1,526 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۵:۲۵ عصر
  مشکلات جنسی در دوران زناشویی: می ترسد و من از کار می افتم star 3 2,407 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۴۴ عصر
  مینیمال‌های زناشویی: قانون زراعت، هرچه بکاری، همان را درو می کنی star 0 1,442 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸ عصر
  مینیمالهای زناشویی: رایج ترین خطایی که همسران در مواجهه با خیانت زناشویی انجام میدهند star 0 1,546 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ عصر
  مینیمال‌های زناشویی: هیچ وقت از مردی نمی شنوید که... star 0 1,299 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳ عصر
  مینیمال های زناشویی: گفتگوی آدمیزاد و انتخاب آدمیزاد star 0 1,475 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان