زمان کنونی: ۱۰ فروردين ۱۴۰۳, ۰۱:۰۳ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوشی شوهرم پر از فیلم های پـورن است!
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
گوشی شوهرم پر از فیلم های پـورن است!
پرسش: من جدیدا فهمیدم شوهرم عکس و فیلم پورن نگاه میکنه و تو گوشیش ذخیره میکنه باید چیکار کنم؟خیلی از این موضوع ناراحتم.تقریبا دو ساله ازدواج کردیم و بچه هم نداریم.ممنون میشم راهنماییم کنین.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #2
پاسخ به: گوشی شوهرم پر از فیلم های پـورن است!
پاسخ دکتر شکیب:

قبل از پاسخ به پرسش تان،پرسشی از شما دارم: از کجا متوجه شده اید؟ آیا شما گوشی همسرتان را چک می کنید؟

اگر همسر شما پورن تماشا می کند و ازتان پنهان می کند و شما هم پنهانی گوشی اش را چک می کنید، شما و همسرتان وارد یکی از بازی های خطرناک زناشویی شده اید. این بازی ها، منافات دارند با صمیمیت و  صمیمیت، جوهر یک رابطه یا ازدواج خوب است.

احتمالا هر بار هم که شما مچ همسرتان را می گیرید، کلی به او برچسب می زنید و او هم گارد دفاعی می گیرد. یا می گوید اینها همین جوری از آسمان آمده اند توی گوشی من و من که خودم سیوشان نکرده ام و... هزار جور توجیه دیگر. یا اینکه ممکن است بگوید غلط کردم و دیگر از این کارها نمی کنم، ولی در نهایت باز هم تکرار می کند و باز هم شما مچش را می گیرید.

خب اینها یعنی چه؟ یعنی آن بازی، کمکی به شما نمی کند. یعنی آن راهبردها در واکنش به این اتفاق موثر نیستند. نه انکار همسر و نه سرزنشگری شما، دردی دوا نمی کند. نه فقط دردی دوا نمی کند، که دردی می افزاید: فاصله عاطفی شما بیشتر و بیشتر می شود. خشم و افسردگی شما بیشتر می شود و همسرتان هم دور از چشم شما، چون به خلوت می رود آن کار دیگر می کند.

اگر همسر شما تماشای پورن را از شما پنهان نکند و شما هم واکنش پرخاشگرانه ای نشان ندهید، ما یک قدم به صمیمیت نزدیک شده ایم. مگر اینکه اتفاق دیگری افتاده باشد. گاهی هم آقا کار خودش را می کند و پنهان هم نمی کند، چون دیگر برایش مهم نیست. یعنی فاصله عاطفی آن قدر زیاد شده که همسرش را نمی بیند که بخواهد اهمیت بدهد. اما اگر چنین نباشد؛ یعنی آدمها با هم رفیق باشند و همه چیزشان را به هم بگویند و پنهان کاری نکنند، آن وقت از مساله صمیمیت عبور می کنیم و می رسیم به مساله پورن.

همه آدمها گاهی ممکن است پورن تماشا کنند. البته که زلزله ای هم نمی آید و عذاب الهی هم نازل نمی شود و خدا هم بخشنده تر از بنده هایش است. اما اگر زن و شوهری می بینند که به جای گرایش به همدیگر به خودارضایی گرایش دارند؛ اگر همسری می بیند که همسرش تماشای پورن را ترجیح می دهد به رابطه زناشویی؛ اینجا مشکلی هست.

همان فضای صمیمانه بستری است برای اینکه آدمها با هم در این مورد گفتگو کنند. دقت کنیم که می گویم گفتگو، نه مواخذه و محاکمه. نتیجه این گفتگو ممکن است این باشد که خودمان هم نمی دانیم مشکل چیست و باید به یک سکس تراپیست مراجعه کنیم.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۴۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گوشی پسرم پر از پـورن است! چگونه رفتار کنم؟ star 1 1,775 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵ عصر
آخرین ارسال: star
  پرسش سحر: «گوشی پسرم پر از پـورن است» star 1 2,556 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ عصر
  باورهای غلط: خوش به احوال پـورن استارها star 1 6,234 ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۳۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان