زمان کنونی: ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۶ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگوی دکتر شکیب و یک فرد معترض به سند 2030 یونسکو
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
گفتگوی دکتر شکیب و یک فرد معترض به سند 2030 یونسکو
- جناب دکتر به بزرگان اطلاعات غلط ندادن شما اطلاعاتتون کامل نیست! هر ننه قمری میفهمه با تحمیل این سندها میخوان فرهنگشونو جهانی کنن! لابد اینو هم قبول ندارین؟!!! حتما از نظرتون غربی های خوشگل و جیگل میگل تمام فرهنگ ها و ارزش ها رو به رسمیت میشناسن و براشون ارزش قائل هستن! در ضمن آخرین باری باشه از کانالتون بهره برداری سیاسی مکنید! برای انتشار پیام های سیاسی و حمایت از جریانات سیاسی کانال مجزا بزنید.

- سلام دوست عصبانی من. من سیاستمدار نیستم. اما لابد به امر به معروف و نهی از منکر اعتقاد دارید. پس از من نخواین در برابر دروغ سکوت کنم.

- ولی لابد میخواید انکار کنید هدفتون از انتشار این پیام حمایت از دولت نبوده!

- اگر می‌خواستم حمایت کنم، خیلی زودتر از اینها این کارو می کردم. دغدغه اصلی من سیاست نیست. ولی وقتی مسأله ای در حوزه تخصصی من مطرح میشه، بهش واکنش نشون می‌دم. دوستان شما هم کاش به جای شب نامه درست کردن و روش های غیر اخلاقی در نفی دیگران، کارنامه خودشون رو اثبات میکردن. انتخابات تموم میشه. چند روزه و ما باز به زندگی عادی برمیگردیم. اخلاق برای همه زندگی مون لازمه. البته من انکار نمی کنم که به آقای روحانی رای میدم.

-برای کلمه کلمه این سند تعریف وجود داره، یا حداقل قابل سوء استفادس! اگر این سند مشکل نداشت دولت به جای اینکه بره محرمانه امضا کنه و اجرا کنه میومد میداد روال قانونیش طی شه و ازش دفاع میکرد! بعدم شما با انتشار ترجمه فارسی این سند دارید مردم رو فریب میدید! اصل سند انگلیسیه! اینو که باید بدونید!!! رهبری هم که چیزی نگفت! مگر غیر این بود حرفش که نفس دادن اینگونه سند ها برای فرهنگ و ملت های مختلف دارای اشکاله و نباید زیر بارش رفت! به نظرتون این حرف نادرستیه؟! و رهبری اینقدر...که هر کی از راه میرسه بش اطلاعات میده،اونم قدر تشخیص نداره و میاد میگه؟! در ضمن آخرین باریه از کانالتون بهره برداری سیاسی میکنید! طبعا میدونید این فقط یک توصیه و پیام اخلاقی نیست جناب دکتر!

- دلیل این همه عصبانیت تونو متوجه نمیشم. محرمانه ای در کار نبوده دوست عزیز. این متن کامل سند هست و در ترجمه، تغییری در اون صورت نگرفته. دغدغه رهبری، ارزشمنده، اما لطفاً بفرمایید کدوم قسمت سند هست که میگین با ارزش های ما نمی‌خونه و دولت اونو امضا کرده؟
و البته خوشحال میشم اگر به جای تهدید و ارعاب، اجازه بدین با منطق، گفتگو کنیم.

- من نه فرصت دارم، نه دلیلی می بینم این کارو بکنم!

- متشکرم. پس فقط فرصت دارین تهدید کنین.  لبخند بزنیم لطفاً. این همه عصبانیت برای چیه؟

- انگار شما هم جزیی از تیم جنگ روانی دولت هستید جناب دکتر! من الان خیلی هم ریلکس هستم! ولی اجازه بدید خودم تشخیص بدم به کی لبخند بزنم.

- خیلی هم خوب. ولی لحنتون اینو نشون نمیده. و همین طور این همه علامت تعجب آخر جمله هاتون. ما همه تو یه مملکت داریم زندگی می کنیم. سوار یک کشتی هستیم. اینکه عده ای القا کنند که بقیه نماینده دشمن اند و به کینه توزی دامن بزنن، چیزیه که من خیلی ازش دلگیرم. می تونیم نقد کنیم. باور کنین کسی به نقد عالمانه ایرادی نمیگیره. اما اون شب نامه ها نقدن دوست من؟ خودتون قضاوت کنین.

- نماینده دشمن لزوما نه! اما نماینده تفکر دشمن چرا! کار شما چه فرقی با اون شب نامه ها داره جناب دکتر؟!!!

- هرکسی ممکنه یه جور فکر کنه. شما با فکر من مخالفی، با من گفتگو کن و منو قانع کن. چه سودی داره برچسب زدن به من که نماینده تفکر دشمن هستم!  واقعا کار من با شب نامه فرقی نداره؟ من برم تو افق محو بشم....

- خب من خودمو گول نمیزنم. لبخند الکی هم نمیفرستم! شما در یک موضوع که انتظار اظهارنظر تخصصی هست دارید بهره برداری سیاسی مکنید! دیگران رو به بهره برداری سیاسی از ائمه متهم مکنید!

- من فقط گفتم دروغ نگیم. تهمت نزنیم. حرف بدی زدم؟ نباید می گفتم؟

- ببنید من کاری با اون بقول شما شب نامه مزخرف ندارم! اصل بحث در مورد سند 2030 هست که ابدا کار درستی انجام نشده! من میگم اگر این سند مشکل نداره بقول شما چرا ندادن روال قانونیش طی بشه؟!

- آفرین. این شد نقد. این شد سوال. خیلی محترمانه. بدون تهمت و ‌دروغ. اگه همینو بگین، من هم با شما همراهم. و لابد باید مجلس مدعی این موضوع باشه و دولت هم پاسخ می‌ده. اگر هم خطایی باشه، تصحیح میشه. درسته؟

- در مورد این شبنامه ها هم من ازش دفاع نمیکنم، اما این کار در انتخابات همیشه هست! شما در برابر اینهمه دروغ فقط در برابر این احساس وظیفه کردید؟

- این دروغی بود که به حوزه کاری من برمیگشت. ما نباید بگیم چون انتخاباته، مهم نیست! اگه همه حساس باشیم به دروغ، و هرکس گفت، حتی اگر دوست ماست، بهش واکنش نشون بدیم، اوضاع این نمیشه.

- و از این رسیدید به اینکه سند 2030 هیچ اشکالی نداره!

- این نظر منه دوست من. خوشحال میشم بیاین عالمانه بحث کنیم...

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۲۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اندر قضایای سند 2030 یونسکو و حواشی آن: سـکس و سیاست star 0 1,518 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰ عصر
آخرین ارسال: star
  متن سند 2030 یونسکو به زبان فارسی star 0 1,638 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۲۸ عصر
  مناقشه سند 2030: چرا 2030، 2030 شد؟ star 0 1,546 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۰۵ عصر
  گفت و‌گوی دکتر شکیب و الهه درباره «انفعال» star 0 1,328 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۱ عصر
  سوال در مورد کیسه‌ی منی و پاسخ دکتر شکیب star 0 1,670 ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان