زمان کنونی: ۹ فروردين ۱۴۰۳, ۱۰:۵۴ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نامه‌ی آسیه: سلام آقای دکتر، دارم دیونه میشم!!!
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
نامه‌ی آسیه: سلام آقای دکتر، دارم دیونه میشم!!!
گفتگوی دکتر شکیب و آسیه:

- سلام آقای دکتر. دارم دیونه میشم...

- سلام خانوم. چی شده؟

- یه پسری هست که اگه یادتون باشه پارسال که اومدم پیش شما باهاش تو رابطه بودم. به دلیل اینکه بهم گفته بود باهام خلوت داشته باشه رابطه مون کات شد. امسال باز اومد جلو. با کلی اصرار که من راضی شدم باهاش دوباره شروع کنم. هفته اخیر حتی به من زنگ نزد. بعد دو شب پیش خودش گفت که مامانش رفته خواستگاری ولی اون منو میخواد. یعنی تازه دو شب پیش فهمیدم میخواد بیاد خواستگاری. بعد باز دیگه جوابم رو نداد. راستش از خواستگاریش شوکه شدم و نمیدونستم چی بگم. دیروز هر چی باهاش تماس گرفتم که ببینمش و صحبت کنیم جواب نداد. خیلی حالم بد بود. امروز بهم اس داد و باز هم دیگه جواب تماسم رو نداد. منم قاطی کردم و گفتم شاید داره بازی میده. منم حالم بد شد و اس ام اس های بدی بهش دادم. اونم خیلی ناراحت شد و الان زنگ زد تمومش کرد... حالم خیلی بده... بهم گفت تو همیشه اخلاقت همینه... خیلی حالم بده... الان فهمیدم دوسش دارم...

- دختر خوب، اولا دوست داشتن که کافی نیست برای ساختن یک رابطه خوب. ثانیا من هنوز مطمئن نیستم این حال بد تو صرفا به خاطر دوست داشتنت باشه. ثالثا الان فاجعه ای اتفاق نیفتاده. می تونی درستش کنی... حالا مگه چی گفته بودی بهش؟

- براتون کپی می کنم:
Ba raftaret man chize dg ro mifahmam

Vaghean fek kardi man kiam
Be darak ke nemishe .....

Mage man khastam asan ke in tori bam raftar mikoni
Halam az raftare bacheganat be ham khord

Khaaaaak bar sare man ke be toooo etemad kardam

Baz omadi jolo be niate chize dg vali man adamet nabodam halaa fek kardi ba in cheto perta velet mikonam? farda bet migam...

- خب بعدش اون چی گفت؟

- گفت دیگه حالش ازم بهم میخورهتصویر: images/smilies/confused.gif و‌تموم.

- بعد شما چی گفتی؟

- یه پیام فرستادم گفتم من ازت معذرت می خوام... من درکت کردم کاش توام یه طرفه به قاضی نمیرفتی... گفتم حالم خیلی بده... حالم از خودم بده... ولی اون فقط گفت: دیگه تمومه شد.

- خب؟

- الان چی کار کنم به نظرتون؟ چی بهش بگم که نظرش عوض بشه؟ یعنی دیگه نباید بهش فکر کنم؟

- به نظرم الان هیچ کاری نباید بکنی آسیه خانوم. تا وقتی سبک رفتارت رو عوض نکرده باشی، فکر نکنم بتونین این رابطه رو ترمیم کنین. تو رابطه هم باشین، میشه همه ش دعوا.

- سبک رفتارم یعنی چیه؟

- رفتار شما یک رفتار منفعل - پرخاشگر بوده و هست. نه اون بد و‌بیراه ها درست بود، نه این کوتاه اومدن و عذرخواهی، بدون اینکه مسأله اصلی ت رو حل کنی. رفتار اون آقا هم همین طور. از یک طرف منفعلانه داره مسیری رو می‌ره که خانواده ش میگن، و از یه طرف با شما پرخاشگرانه برخورد میکنه و بدون گفتگو رابطه رو‌تموم می‌کنه... وقتی از رفتار assertive یا جرات ورزانه میگیم، یعنی همین. رفتاری که نه آسیه خانوم بلده، نه دوست ش.

دوستان همراه

درباره جرات ورزی قبلاً هم نوشته ام. این یک نمونه بود. بیشتر از این نمی گویم. دوستانی که تمایل دارند در گروه درمانی جرات ورزی، به مدت ۶ هفته (در مجموع ۱۲ ساعت) شرکت کنند، در ساعت اداری تماس بگیرند با:

کلینیک آرامش: ۰۹۳۰۹۱۲۴۷۲۴ و ۷۷۱۸۵۰۱۴
کلینیک آوای باران: ۴۴۲۶۹۳۰۷

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نامه‌ی بهاره: چرا به من پیشنهاد دوستی داد؟! star 2 1,817 ۲۱ دي ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ عصر
آخرین ارسال: parisa1140
  سلام آیا کسی مشاوره ازدواج در کرج میشناسه معرفی کنه؟ parisa1140 0 830 ۲۱ دي ۱۳۹۸ ۰۳:۵۶ عصر
آخرین ارسال: parisa1140

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان