زمان کنونی: ۳۰ فروردين ۱۴۰۳, ۱۰:۲۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختر یک ساله ام انحراف جنسی پیدا کرده!
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
دختر یک ساله ام انحراف جنسی پیدا کرده!
 پرسش: من صاحب دو تا دختر دوقلو هستم که یکیشون یه مدت دچارحساسیت قسمت ناحیه تناسلیش شد و همینکه پوشکش رو باز میکردم شروع میکرد به خاروندن بدنش تا اینکه درمان شد و خوب شد وحالا بعداز گذشت چندماه هنوزم که هنوزه به محض اینکه پوشکش رو میخوام باز کنم تعویضش کنم شروع میکنه با دست به بازی کردن با بدنش... جوری شده که همسرم ناراحت میشه و میگه زود پوشکش کنم... من یکم نگران این موضوع هستم... چون قرارنیست که همیشه پوشکش کنم و این عادت تو سر دخترم تا کی هست؟

واقعا نمیدونم  باید چه جوری این کارشو ترک بدم اگه امکانش هست مثل همیشه راهنماییم کنین. درضمن دخترم  یک سال و نیمشه... وبعداینکه تازگیا اون یکی قلش هم بعضی اوقات همینکار خواهرش رو تکرار میکنه. نمیدونم اما فکرمیکنم از قل اولیش داره یاد میگیره. به هرحال این موضوع باعث ناراحتیم شده. باید چیکارکنم آقای دکتر؟

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۳۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #2
پاسخ به: دختر یک ساله ام انحراف جنسی پیدا کرده!
پاسخ دکتر رجبی شکیب:

گاهی رفتارهایی در بچه ها هست که «ما از آنها تعبیر می کنیم» به رفتارهای جنسی. در همه بچه ها هم ممکن است باشد، نه اینکه فکر کنیم مثلا اگر بچه ما این طور است، فرق دارد با دیگران، و مثلا کودک معصوم ما مستعد انحرافات جنسی است!

بچه ها ممکن است آلت تناسلی شان را تحریک کنند و طبیعتا لذت هم ببرند (همان پایانه های عصبی که در بزرگسالی برای درک لذت هست، در کودکی هم هست) و ما اسم این کار را بگذاریم خودارضایی، اما ماهیت این رفتار با رفتار جنسی بزرگسالان فرق دارد.

بچه ها تا حدود ۵-۶ سالگی، درکی از مفهوم سکس ندارند. آنها گاهی به صورت غریزی و گاهی به تقلید، رفتارهایی می کنند که از نظر ما نابهنجار است، اما برای آنها مثلا بازی کردن با آلت تناسلی، فرقی با ناخن جویدن یا مکیدن انگشت شان ندارد. همه این رفتارها می تواند برایشان عادت شود و کمی تا قسمتی هم از آن لذت ببرند. اما ما ناخن جویدن را می توانیم تحمل کنیم و خاراندن پوشک را نه!

در واکنش به همه این رفتارها، دو اصل را باید در نظر داشته باشیم:

۱- واکنش ما باید عادی باشد. به هر ترتیبی، اگر کودک متوجه شود که ما حساس شده ایم، احتمال اینکه آن رفتار تثبیت شود و کودک بیشتر به سمت آن رفتار برود، بیشتر می شود. اشتباه محض است اگر در برابر این رفتارها، عصبانی شویم و واکنش تند نشان دهیم و بچه را تنبیه کنیم.

۲- با همان برخورد نرمال، باید سعی کنیم حواس کودک را به موضوع دیگری پرت کنیم. بازی دیگری دربیاوریم و کاری کنیم بچه سراغ موضوع دیگری برود و رفتارش را ادامه ندهد.

اگر مدتی این دو اصل را رعایت کنید، در اغلب موارد، آن رفتار از سر بچه می افتد. اما اگر نشد، باید با یک روان شناس کودک مشورت کنید. گاهی اضطراب های کودک، او را هل می دهد به سمت این رفتارها. که البته باز هم مسئول این اضطراب ها، پدر و مادرهای عزیز هستند، نه بچه های معصوم.
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۳۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  همسرم از نظر میل جنسی بسیار سرد مزاج است، دلم نمی آید به رویش بیاورم دکتر برود! star 1 1,909 ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۲۲ عصر
آخرین ارسال: star
  تمایلات عجیب جنسی: آیا همسر من بیمار جنسی است؟ star 1 1,967 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۱۲ عصر
  واژینیسموس: بحران جنسی در دوران زناشویی star 0 3,623 ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۴۱ عصر
  بی میلی جنسی در مردان؛ چرا؟ star 0 2,387 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳ عصر
  تله‌های جنسی پیش پای زنان star 0 1,812 ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۲۳ عصر
  نتایج یک پژوهش: فانتزی های جنسی مردان و زنان star 2 2,715 ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۲۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان