زمان کنونی: ۳۱ فروردين ۱۴۰۳, ۰۵:۱۰ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تمایلات عجیب جنسی: آیا همسر من بیمار جنسی است؟
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
تمایلات عجیب جنسی: آیا همسر من بیمار جنسی است؟
پرسش: همسر من از همخوابی با من لذت میبره اما از اول ازدواجمون علاقمند بودن همراه با این کار فیلم پورنو ببینند و بیشتر اوقات عنوان میکنند که کاش اجازه میدادی یک خانم دیگه همراه تو بود. ابراز علاقه شدید به سکس دو نفره میکردند و میکنند.گاهی می گه کاش خارج از ایران بریم و در مکانهای خاص بین افراد دیگه این کار رو میکردیم. من به ایشون گفتم شما باید با مشاور صحبت کنید.تا این افکار از ذهنت بیاد بیرون. در صورت لزوم معرفی به روانپزشک بشید و دارو مصرف کنید. اما ایشون نشنیده میگیرن. در ظاهر اصلا مشخص نیست اهل این حرفها و کارها باشند اما ذهنشون همیشه درگیره و من عذاب میکشم. یک بار هم متوجه شدم تو تلگرام عضو زنان صیغه ای و ساعتی اند و حتی به بعضی از اعضا پی ام داده بودند که چه جوری میتونن ببیننشون. قابل ذکر هست که بگم همیشه از نزدیکی با من به گفته خودشون لذت میبرن و حداقل دو تا سه بار در هفته سکس داریم.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۱۱ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #2
پاسخ به: تمایلات عجیب جنسی: آیا همسر من بیمار جنسی است؟
 پاسخ دکتر شکیب:

اول مشکلات را فهرست کنیم:

1- همسر در رابطه علاقه مند بوده به تماشای پورن به صورت همزمان و این برای شما آزاردهنده بوده (گذشته)
2- همسر سابقه تلاش برای برقراری ارتباط با sex worker ها را داشته (گذشته)
3- همسر ابراز علاقه میکند به ورود نفر سوم و چهارم و این هم برای شما آزاردهنده ست (حال)
4- شما فکر میکنید همسرتان نیاز به درمان و حتی درمان دارویی دارد اما او نمی پذیرد (حال)

اما نکات من:

1- این شرح حال، نشان دهنده یا مطرح کننده بیماری یا اختلال خاص روان پزشکی در همسر شما نیست. اتفاقا هرچه  بیشتر به همسر برچسب بزنید و بگویید «تو لازم داری دارو بخوری»، به رابطه عاطفی با همسرتان بیشتر صدمه میزنید و وضع بدتر میشود.

2- خودتان باید مراجعه کنید و بعد به همسر بگویید درمانگرم میخواهد شما را ببیند. این فقط یک دعوت و درواقع یک پیشنهاد است. دقت کنید چقدر فرق است بین این جمله: «من مشکل داشتم که مراجعه کردم و ازت میخوام به من کمک کنی تا مشکلم حل بشه» تا این جمله: «تو مشکل داری عزیزم و باید مراجعه کنی به روان پزشک»

3- مسئولیت خودتان را در ایجاد موقعیتی که گرفتارش شده اید بپذیرید. یادتان باشد مشاور و درمانگر، دعانویس یا فال بین نیست. من فقط می توانم به شما کمک کنم تا رفتاری که در گذشته داشته اید و زمینه ساز مشکل فعلی بوده را تصحیح کنید. آن هم چون شما شهامت اش را دارید و مراجعه کرده اید.

4- این سوال را از خودتان بپرسید: اگر همسرم هیچ تغییری نکند، چه می کنم؟

5- انفعال شما در برابر رفتارهای خارج از عرف و اقدام به پیمان شکنی همسر، مهم ترین عامل زمینه ساز مساله امروز است. باید مراجعه کنید تا مهارت های assertiveness را یاد بگیرید. این پیام را باید به همسرتان به روشنی منتقل کنید که: «من هر کاری که تو بخواهی نمی کنم، بلکه کاری رو انجام میدم که خودم درست بدونم. اگر از نظر من، تماشای پورن درست نیست، با تو همراهی نمی کنم، حتی اگر منجر به این بشه که روابط جنسی ما متوقف بشه.»

6- معمولا خانم ها می ترسند که اگر رابطه جنسی رامتوقف کنند و به خواسته آزارنده همسر نه بگویند، او فاصله می گیرد و شرایط بدتر میشود. این شبیه همان ترسی است که در خانواده درمانی، افراد از «تمایز» دارند و فکر می کنند اگر متمایز شوند، دیگر مورد پذیرش خانواده نیستند. اما تجربه نشان داده آدم های تمایز یافته بیشتر مورد اعتماد خانواده قرار می گیرند. در این مورد هم برخورد جرات ورزانه شما (و نه برخورد پرخاشگرانه یا منفعل) باعث دوری همسرتان نمی شود. شما باید یاد بگیرید که موظف به تمکین در هر شرایطی نیستید و وقتی چیزی  باعث آزار شما میشود نباید به هرقیمتی تحمل کنید.

7- فانتزی های جنسی ربطی به زندگی واقعی ندارند و لزوما هم بد نیستند. شما و همسرتان می توانید درباره تخیلات و تمایلاتی که در فکرتان هست هم صحبت کنید، به شرطی که این حرف ها باعث آسیب یا آزار کسی نشود. کسی حق ندارد چیزی را به دیگری تحمیل کند.

8- اگر همسر شما حرف نامربوطی بزند، ایا شما باید فکر کنید بیمار است؟ مخصوصا که این حرف ها در هنگام رابطه و برانگیختگی جنسی گفته می شود. من می گویم تا اینجا حتی مشکلی هم در کار نیست. مشکل از جایی شروع میشود که همسر شما را تحت فشار میگذارد و با اینکه میداند ناراحت می شوید، آزارش را ادامه می دهد. این اتفاق می تواند در هر موردی بیفتد. مثلا اگه همسر شما با وجود زیبایی شما، شما را تحت فشار میگذاشت که باید بروی فلان عمل زیبایی را انجام بدهی، شما چه می کردید؟ فکر میکنم آنجا احساس خطر نمی کردید و حاضر بودید جان تان را هم به خطر بیندازید. این یعنی انفعال.  

سبک شخصیتی منفعل شما، مهم ترین عامل زمینه ساز یا تشدیدکننده مشکل شماست. مراجعه کنید و آن را اصلاح کنید.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۱۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان منصور در مورد تمایلات "بی دی اس ام" خود از دوران کودکی تا بزرگسالی star 7 13,151 ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ صبح
آخرین ارسال: مهمان
  همسرم از نظر میل جنسی بسیار سرد مزاج است، دلم نمی آید به رویش بیاورم دکتر برود! star 1 1,913 ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۲۲ عصر
آخرین ارسال: star
  دختر یک ساله ام انحراف جنسی پیدا کرده! star 1 1,938 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۳۶ عصر
  واژینیسموس: بحران جنسی در دوران زناشویی star 0 3,627 ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۴۱ عصر
  بی میلی جنسی در مردان؛ چرا؟ star 0 2,389 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳ عصر
  تله‌های جنسی پیش پای زنان star 0 1,812 ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۲۳ عصر
  نتایج یک پژوهش: فانتزی های جنسی مردان و زنان star 2 2,715 ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۲۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان