زمان کنونی: ۹ فروردين ۱۴۰۳, ۰۷:۰۱ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت های کیفیت ارضا در روابط جنسی در ایران و غرب
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
تفاوت های کیفیت ارضا در روابط جنسی در ایران و غرب
نامه نازی:
سلام اقای دکتر، با سپاس از نوشته های مفید و اموزش های شما، من نازی هستم، ٣٨ ساله. میخواستم راجع یه مطلبی براتون بنویسم که نمیدونم چقدر الان موضوعیت داره در ایران.

من در ایران سالها پیش با چند نفری دوست بودم و همه اون ها اون چیزی که براشون مهم بود در سکس، چندبار انزال در یک هم اغوشی بود! خب من هم نه بلد بودم که إرضا شدن زن هم وجود داره و نه میدونستم که  این تعدد دفعات إرضا شدن مردان هم در یک هم اغوشی لزومی نداره.

بعدها که ایران رو ترک کردم و خارج از کشور بعد از ارتباط  با مردان غربی متوجه کیفیت روابط جنسی در ایران و خارج شدم. خب شاید من جامعه آماری کامل و خوبی نباشم برای قضاوت کیفیت سکس مردان و زنان ایرانی! اما با پرس و جو از دوستان دخترم متوجه شدم که این داستان برای اونها هم وجود داره... اینکه در یک بار هم اغوشی یه مرد هرچه تعداد دفعات بیشتری أرضا بشه با شریکش یه جورایی یه کل کل و یه مزیت مردونه حساب میشه و پسران ایرانی حسابی بهش افتخار میکنن و به دخترا هم میگن که مثلا عمرا کسی مثل من بتونه ٤-٥ بار در یک همخوابی إرضا بشه!

یکی نبود بهم بگه اخه أرضاشدنت چه سودی برای من داره که بهش مینازی! برای من و امثال من هم که هیچی از بدن و توان ارضای زن هم نمیدونستم این مسأله همیشه عادی جلوه میکرد و گاهی خسته کننده از طولانی شدن و تکرار یه لوپ همیشگی. ولی خب انگار قانون بود! من هم میپذیرفتم از بی اگاهی!

أما تجربه سکس با مرد غیرایرانی اونقدر برام عجیب و نو  و دلچسب بود که اونموقع تازه متوجه شدم چه خبره! در یک هم اغوشی ایرانی که من تجربه کرده بودم ٤تا ٥ بار مرد إرضا میشد و هر بار مثلا ٢٠-٣٠ دقیقه طول میکشید، باز ١٠ -١٥ دقیقه بعد همون تکرار و این داستان ٤-٥ بار تکرار میشد و همه سکس با دخول  مرد بدون لمس آلت زن انجام میشد مثل یک بهره کشی جنسی از زن بود و بس...!

اونچه که در تجربه های من و دوستان دخترم اتفاق می افتاد دست کم یک سنت و عادت رایج بود! و نخستین ایراد به خود من وارده که چرا نمیدونستم... سکسی که من تجربه کردم خارج ایران فقط یکبار ارضا و إنزال شریکم در یک هم اغوشی  طولانی یک تا یک و نیم ساعته، اما با توجه و نوازش ها و لمس دو طرفه  و ارضای چندین باره من حتی بوده و چقدر لذتبخش است این داستان...

این رو هم بگم که من هم کلی ایراد داشتم که با اموزش درست و کمک و صبر شریکم إصلاح شدم! این مطلب رو اینجا مینویسم نه برای سرکوفت و سرزنش دختران و مردان ایرانی، که آدمهای اگاه که همه مسائل زندگی رو أصولی و درست با دانش دنبال میکنند و به سکس به شکل لذتی که به دانش علمی و عملی نیاز داره نگاه میکنند بسیار زیادند در در ایران.

این رو نوشتم فقط برای طرح مشکل قبلی خودم و مطمئن ام که هنوز هم خیلی ها درگیر این مشکل اند، برای اقایونی که هنوز گمان میکنن که تعدد انزالشان در رابطه خبر از مردانگی بیشترین میده! بی خبر از اون که این حس "افتخار"! برایشان تنها از خودخواهی و نادانی و بی اطلاعی از بدن شریکشان و صلب حق لذت از زن تلقی میشه.

در غرب به دلیل آموزشهای درست و به موقع، آدمها از حقوق جنسی خودشون اگاه ترند و براش تلاش بیشتری میکنن. امیدوارم که نسل جدید دختران و پسران  ایرانی الان با اموزشهای درست جنسی شمامتخصصان بتونن از روابط شون لذت ببرن و شادتر زندگی کنن.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
ارسال: #2
پاسخ به: تفاوت های کیفیت ارضا در روابط جنسی در ایران و غرب
توضیح کوچک دکتر شکیب درباره نامه نازی:
۱- الگوهایی که با هم مقایسه شده اند، الگوهای ایرانی و غربی نیستند. الگوهای ناآگاهانه و آگاهانه اند. در ایران هم بسیارند مردان آگاه و در غرب هم بسیارند مردان ناآگاه.

۲- مدل روابط توصیف شده در تجربه نازی، متناسب است با معیارهای ارزشی خودش. قابل احترام است و‌قابل تعمیم نیست.
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۲۸ عصر
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
ارسال: #3
پاسخ ر. س. به نامه نازی:
در جایی از نامه حس کردم دوگانگی وجود داره. ایشون از تمایل مردان ایرانی به چندین بار انزال در یک غم  آغوشی شکایت داشتند اما از طرفی از ارضا شدن چندباره ی خودشون در هم آغوشی با مردان غیرایرانی ابراز رضایت داشتند و من این برداشت کردم که خودخواهی که به مردان ایرانی که باهاشون رابطه داشتند نسبت دادند در خودشون هم وجود داره!!
البته مطلعم که زنان توانایی چندبار ارضا شدن در یک هم آغوشی دارند و این موضوع برای مردان دشواره
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۲۹ عصر
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
ارسال: #4
پاسخ د. به نامه نازی:
حرف نازی جان کاملا صحیح است ولی هستن مردانی که علاوه بر چندبار انزال خودشون و اون هم نه در یک هم خوابی بلکه حداقل در یک روز میتونن همون اندازه شایدم بیشتر به پارتنر مقابل لذت بدن. من و نامزدم هفته ای یبار گاها هم دوبار کنار یکدیگر هستیم. گاهی عطش این رابطه به جایی میکشه که تو یه روز ما 3بار باهم هستم.ولی اولین چیزی که برای همسرم ارجعیت داره اینه که حس من بر انگیخته بشه و اول هم من ارضا بشم و با ادامه ی رابطه که گاهی به 2ساعت هم میکشه تو یبار رابطه همسرم 1بار ولی من 2-3بار ارضا و ارگاسم میشم. با این رابطه هم هردومون راضیم.هم در اخر با یه هم اغوشی محبتی روحمونم ارضا شده.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۲۹ عصر
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
ارسال: #5
پاسخ الف به نامه نازی:
شاید جدای از آگاهی و نا آگاهی دلیلش این باشه الگوی روابط آزاد پیش از ازدواج تو ایران غالبا رسمیت و ارزش چندانی نداره پس مرد خواخواهانه به فکر لذت خودشه. ولی تو غرب این سبک از رابطه به حدی رایج هست که عمومیت داره و طرفین برای شریکشون ارزش بیشتری قایلن. مردی که شریکش رو بیشتر دوست داشته باشه برای لذت دادن بهش بیشتر تلاش میکنه.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰ عصر
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
ارسال: #6
پاسخ ب. به نامه نازی:
بنظره من نمیشه یه نفر  فقط بادر نظر گرفتن تجربیات خودش و اطرافیانش در مورد سکس همه نظر بده! همسر منم در هر هم اغوشی ٢_٣بار ارضا میشه اما این اصلا برای من ازاردهنده نیس حتی لذت بخش هم هست و حتی بیشتر وقتا من خودم  برای بار دوم پیش قدم میشم! بنظرم وقتی دو نفر یاد بگیرن چطور در سکس بهم لذت و ارامش بدن تعداد دفعات اصلا مهم نیس

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ عصر
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
ارسال: #7
پاسخ م. به نامه نازی:

اینکه جامعه ما به این سمت کشیده میشه که آقایان فکر کنند اندازه آلتشون یا تعداد دفعات انزالشون  یک افتخاره به نظرم یک بخشش به خود ما خانم ها برمیگرده. که ما هم اتفاقا مردی که چند بار پشت سر هم یا هر روز رابطه بخواهد  را بزرگ مرد میدانیم و برای هم تعریف میکنیم. ولی حواسمان به این بخش نیست که خودم چی!!!!!! آیا من از دفعات زیاد لذت میبرم. یا فقط از هم صحبتی با دوستام فهمیدم که بیشتر باشه خوبه بهتره....
من هم اوایل ازدواجم حتی تا چند وقت پیش دقیقا سر همین قضایا با شوهرم بحث میکردم و خیلی بد و بیراه میگفتم چون اونقدر که دوس داشتم نمیخواست. الان که فکر میکنم میبینم فقط ذهنیتم مقایسه کردن با توصیفات بقیه بود و چون شباهتی نمیدیدم سرزنشش میکردم.
ولی غافل بودم از کیفیت خوب همون روابط کمی که با هم داشتیم. شوهرم خیلی اهمیت میداد به من و تو رابطه همه تلاشش به ارضا رسوندن من بود و واقعا خود رابطه خوب بود. ولی من به اینکه چرا اینقدر کمه ناراحتی میکردم و به کیفیت رابطمون فکر نمیکردم و فقط تو ذهنم بود چرا نمیخواد. چرا مثل اون چیزی که بقیه تعریف میکنن نیست.
ولی الان بعد از چند سال به این رسیدم که باید به میزان خواسته شوهرم احترام بزارم. و در مورد یک رابطه خوب با هم حرف بزنیم تا در نهایت الان به این رسیدیم که رابطه ای داشته باشیم که برای هر دو مون لذت بخش باشه وقتی میخوایم هر دو مون با هم در موردش حرف بزنیم و بخوایم از هم. خوشحالم که به اینجا رسیدم بعد از ده سال زندگی.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ عصر
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پژوهش گسترده در مورد رفتارهای جنسی در ایالات متحده: پنج واقعیت و پنج پرسش star 0 1,139 ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹ عصر
آخرین ارسال: star
  زناشویی و زادبس: درمان کم شدن میل جنسی در دوران یائسگی star 1 1,630 ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۰۶ عصر
  ماجرای غم انگیز آتنا اصلانی و فقدان آموزش های جنسی به کودکان: آتنا و مدارا star 0 1,415 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۵۷ عصر
  نامه یکی از دوستان همراه درباره تاثیر سایز آلت تناسلی آقایان در روابط و اعتماد به نفس star 4 4,354 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۵۲ عصر
  تابو های جنسی در جامعه: سانسورچی عزیز! مثنوی بخوان! star 0 1,213 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۲۹ عصر
  گراس و حشیش و ماری جوانا عوارض جنسی دارد؟ star 0 1,288 ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۴۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان