زمان کنونی: ۳۱ فروردين ۱۴۰۳, ۱۰:۴۲ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات بهداشتی کمتر توجه شده در مورد دستشوئی ها
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
نکات بهداشتی کمتر توجه شده در مورد دستشوئی ها
قدیم ندیما دستشوئی ما ایرانی ها یک گوشه در دورترین نقطه حیاط بود که بابابزرگ و مامان بزرگای ما وقتی میخواستند بروند داخل مستراح یک دستمال به سرشون میبستند
اون موقع دلیل این کار این بود که بخارات ناشی از ادرار (شامل اسید اوریک و فسفریک و..) روی پوست سر و موهای سر و بالطبع سلامتی تاثیر فزاینده ای داشت و یکی از عوامل ریزش مو بود… در ضمن مثل الان اینطوری نبود که بروند مستراح و ۶ ساعت بنشینند راجع به مسائل روزمره تفکر کنند.
الان مستراح ما ایرانی ها صااااف اومده وسط هال و اتاق پذیرائی و تازه بین سنگ توالت و محل شستن دست هیچ دری هم وجود نداره ..
به دلیل مشکلات تغذیه ما ایرانی ها مجبوریم حداقل ۱۰ دقیقه اونجا بساط پهن کنیم و خانم خونه هم یک حوله انداخته روی جا حوله ائی در دستشوئی و خبر نداره این حوله چه نقشی در جذب بخارات سمی ادرار و مدفوع دارد . و بعد از شستن صورت اون حوله را میمالند روی صورت و فاتحه مع الصلوات. (یعنی آخر آلودگی)
این موضوع را من با محلول تنتورید و.. امتحان کردم و حوله حاوی این بخارات را داخل آن قرار دادم و دیدم ظرف چند دقیقه این محلول حاوی انواع اسیدهای باز شده است.
خلاصه اینکه یکی از عوامل ریزش مو و بیماری های ما ایرانی ها همین بخارات ناشی از ادرار در توالت های ماست
برای حل این موضوع: اول حوله و مسواک را خارج یا لااقل دور از توالت و روی جای مخصوص قرار دهید. سپس روی سنگ پا کمی سرکه ریخته و هفته ائی یک دفعه این سنگ پا را به مدت ۴ ساعت در کنار سنگ توالت قرار بدهید. قرار دادن سنگ نمک هم ، عامل جذب این بخارات سمی خواهد بود.
حالا که صحبت از توالت شد بد نیست بدونید: قدیم ندیما وقتی توی جنگ کسی جراحت میدید و بدنش زخم برمیداشت فورا” روی زخم خود ادرار میکرد و یک موم عسل روی آن قرار میداد و با پارچه روی زخم را میبست
دلیلش هم اینه که ادرار استرلیزه ترین و پاکیزه ترین محصول تولیدی از کلیه در بدن است
در یک مصاحبه پرفسوری میگفت: حتما” درب توالت فرنگی را اول بگذارید بعد سیفون را استفاده کنید، تا این بخارات و سموم از آن خارج نشود.
این فرهنگی است که متاسفانه در ایران حتی واسه کسانیکه توالت فرنگی استفاده میکنند جا نیافتاده.
راستی هیچوقت به این موضوع فکر کردید چرا موقع ساخت توالت فرنگی واسش در گذاشتند؟!!!

آرزومند تندرستی و شادمانی شما
azfun

انتخاب آرایشگاه شرق تهران(تهرانپارس،نارمک...)
انتخاب آرایشگاه شمال تهران(تجریش،میرداماد...)
انتخاب آرایشگاه غرب تهران(شهرک غرب،اکباتان...)
مدل ها و ژورنال های روز لباس عروس 2016 و 2017
ادکلن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ عصر، توسط star.)
۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تشکرها  سپاس شده توسط Geri
کاربر تازه وارد
*
کاربر تالار
اعتبار: 0
سپاس ها 2
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #2
پاسخ به: نکات بهداشتی کمتر توجه شده در مورد دستشوئی ها
اتفاقا من این مساله رو شنیده بودم...حتی اگه اشتباه نکنم از بزرگان دین هم در مورد پوشاندن سر موقع رفتن به مستراح شنیده بودم که بخاراتش موجب ریزش مو میشه...ممنون.
۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ عصر
شراب
**
کاربر تالار
اعتبار: 0
سپاس ها 10
سپاس شده 6 بار در 6 ارسال
ارسال: #3
پاسخ به: نکات بهداشتی کمتر توجه شده در مورد دستشوئی ها
خیلی خوب بود اطلاعاتتون.من که واقعا استفاده کرم.چون من واقعا با مسئله سرویس بهداشتی دائم در حال کلانجار رفتنم و همیشه در حال تمیز کردن.شاید این موضوع تا چند وقت بتونه بهم کمک کنه که کمی با حوصله تر بشم!!!
خصوصا سرویس ایرانی که معمولا مهمانها ازش استفاده میکنن و همیشه نگران تمیز نشدنش هستم.

AngelHeart
۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۷ عصر
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نکات ضروری قبل و بعد از بیوپسی پروستات agent3143 0 989 ۱۷ دي ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ عصر
آخرین ارسال: agent3143
  حقایقی در مورد زگیل تناسلی در زنان golia70 0 1,046 ۴ دي ۱۳۹۸ ۰۲:۳۳ عصر
آخرین ارسال: golia70
  از پوشک گرفتن بچه - آموزش و نکات آن fatemehD 0 1,338 ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸ صبح
آخرین ارسال: fatemehD