زمان کنونی: ۳۱ فروردين ۱۴۰۳, ۰۳:۱۹ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین طلاق در کشور کانادا
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
قوانین طلاق در کشور کانادا
دکتر شکیب:

یکی از همراهان عزیز مطلبی را درباره قوانین طلاق در کشور کانادا برایم فرستاد که در کانال دیگری منتشر شده بود. اگرچه بنای من این است که مطالب این کانال اختصاصی باشد، اما این یکی را منتشر می کنم، که هم جالب و خواندنی است، و هم به بهانه آن، از همراهانی که در نقاط مختلف دنیا زندگی می کنند، می خواهم درباره فرهنگ و قوانین ازدواج و طلاق در سرزمینی که زندگی می کنند بنویسند و برایم بفرستند تا این موضوع را در کانال پیگیری کنیم. سپاس از همراهی شما.

من در کانادا زندگی می کنم. شاید برای خوانندگان کانال جالب باشه درباره کانادا بدونن. سیستم طلاق در کانادا در ٣بخش هست:
١)زن یا مرد طرفِ مقابل را در حین خیانت ببینه
٢)زن یا مرد دیوانه یا مجنون باشند
٣)زن و مرد به مدت یک سال در یک مکان با هم زندگی نکنند

مورد سوم معمولا خیلی زیاد هست. دادگاه در این سه مورد خودش حکم طلاق و میده. خیلی راحت و ساده. اموال بعد از ازدواج تقسیم بر دو میشه. ارثیه جداست. یعنی ارث هرکس مال خودش هست. نفقه جالبه. هرکی درآمد بیشتری داشته باشه تا شش ماه باید نفقه بده. یعنی نفقه الزاما با مرد نیست. اگر درآمد زن بیشتر بود اون باید تا شش ماه به مرد پول بده. حضانت بچه فقط یه کم داستان داره که کی اولا دلش میخواد بچه رو نگه داره ویا کی درآمدش بیشتره و یا بچه دلش با کی هست.

اگر پول داشته باشی وکیل خصوصی میگیری اگر نه که دولت بهت وکیل مجانی میدهد. جالب مترجم هم میدن. زن و شوهر اصلا دادگاه و نمیبینند.

زن وقتی میخواد جدا بشه وسایلش و جمع میکنه میره یه خونه میگیره. از طرفی وکیلش یه نامه میفرسته واسه مرد که همسرت در این تاریخ خانه مشترک و ترک کرده و جای دیگه ای ساکن هست. اگر کاری داشتی باید به وکیلش بگی و اگر آدرست و عوض میکنی هم باید اطلاع بدی. درضمن وکیلش مینویسه که حق نداری نزدیک زنت بشی و همه کارها از طریق اون وکیل هست.

بعد وکیلش دقیقا یک سال پس از جدایی خانم از آقا از طریق دادگاه یه دادنامه میفرسته که همسر شما یک سال از شما جداست و تقاضای طلاق داره. شما یک ماه وقت داری جواب بدی. نمیتونی مخالفت کنی چون قاضی طلاق میگیره. بعدش یه نامه میاد دم خونه که همون طلاق نامه هست.

درضمن پلیس بسیار از خانم ها حمایت میکنه. کافیه خانم یه داد بزنه پلیس بیاد حداقل ٧٢ساعت مرد ممنوع الورود به منزل میشه. خدا نکنه که مرد هم داد بزنه. بدون دلیل ٢٤ساعت مرد بازداشت هست.

خلاصه اصلا قانون طلاق پیچیده نیست. خیلی راحت و بی دردسر واسه خانوم ها. تو ونکوور خیلی کانادایی ها به خانواده اهمیت میدن. کانادایی منظورم وایت ها است. حتی واسه خانواده ها مهمه مدارسی که بچه هاشون میرن کمتر خانواده ها از هم طلاق گرفته باشند. چون رو بچه تاثیر میگذاره و این تاثیر ممکن منتقل بشه. خانواده اینجا خیلی پررنگ هست.

متأسفانه من هم تجربه طلاق دارم. وکیل کانادایی به من میگفت خانم های ایرانی دقیقا بخش هایی که ایران به نفعشون هست و ایران پیگیری میکنند و بخش هایی که کانادا به نفعشون هست رو در کانادا پیگیری میکنند. میگفت من یه موکل ایرانی داشتم که بهش گفتم خانم اگر کانادایی میخواهید جدا شوید،حق و حقوقتون و کانادایی دنبال کنید و طبق قانون کانادا. خانم در جواب میگه پدرشو در میارم هم اینجا و هم ایران. نمیدونم دکتر چه کینه ای این خانم های ایرانی از شوهرشون دارند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۳۹ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نامه‌ی امیر: من مرد اگه به خانمم حق طلاق بدم چه تضمینی هست که با یه اختلاف ... star 8 3,190 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۳۸ عصر
آخرین ارسال: star

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان