زمان کنونی: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۳ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نامه شیوا: شکایت پس از تجاوز... فرهنگ را چه کسی می سازد؟
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #2
پاسخ به: نامه شیوا: فرهنگ را چه کسی می سازد؟
پاسخ دکتر شکیب:

شیوای عزیز. سلام

یادم نمی آید کی گفتم برویم جار بزنیم؟ چه چیز را اصلا جار بزنیم؟ چرا فکر می کنیم یا باید جار بزنیم، یا باید سکوت کنیم؟ راه دیگری نیست؟

من با حرفهایت مخالفم نیستم. اما مشکل من این است: شما منتظری که چه کسی بیاید و اوضاع را درست کند؟ غیر از من و شما و همان دختر بینوا و مادرش و بقیه، همین خودمان، کی هست؟ لطفا نگویید نظام و دولت و مجلس و قوه قضاییه، که آنها هم همین خود ما هستند. فکر می کنید بیشتر از ما می فهمند؟ بیشتر از ما شهامت دارند برای تغییر؟

شما که پزشک آینده این مملکتی و این طور می گویی، من به چه کسی امیدوار باشم؟ کی قرار است بیاید و به قول شما فرهنگ ما را درست کند، جز خود ما؟

اگر آن رزیدنت که گفتی، بجای کوتاه آمدن و دروغ نوشتن در پرونده بیمار، مددکاری بیمارستان را در جریان قرار می داد، اگر مددکار بیمارستان آدم روشنی بود و تلاش می کرد به دختر و زنی این چنین آسیب دیده کمک کند، فکر نمی کنی بهتر بود؟ من نگفتم فریاد بزنیم. از انفعال و سکوت اما به کجا می رسیم؟

به سلامت روان دختری که دوباره به همان خانه برمی گردد و با همان پدر زیر یک سقف زندگی می کند، فکر کردی؟ چنان مادری، اصلا صلاحیت داشت درباره دخترش تصمیم بگیرد؟ فقط آبرو مهم است؟ فقط مهم است که دختری شوهر کند و خلاص؟ خیالم راحت شد خدا را شکر. شوهر کرد و رفت. آخیش.

فرهنگ را ما می سازیم شیوا جان. تغییر را ما ایجاد می کنیم. و اولین تغییر را باید در ذهن مان ایجاد کنیم. این الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم.

۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۴۲ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
پاسخ به: نامه شیوا: فرهنگ را چه کسی می سازد؟ - star - ۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۴۲ عصر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سه نکته درباره آنچه در آن دبیرستان کذایی اتفاق افتاد: تجاوز به عنف star 0 1,235 ۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۵۵ عصر
آخرین ارسال: star
  به بهانه خبر 41 تجاوز به دختران ایرانشهر: از سانسور تا تجاوز star 2 1,785 ۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۵۱ عصر
  نامه‌ی امیر: من مرد اگه به خانمم حق طلاق بدم چه تضمینی هست که با یه اختلاف ... star 8 3,264 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۳۸ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان