زمان کنونی: ۱۰ فروردين ۱۴۰۳, ۱۲:۳۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات تالار گفتمان

[-]
آخرین مطالب ارسال شده

مزون عروس آریایی

عطر و ادکلن پرفیومز

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تا کی می شود بی محلی کرد؟!
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #1
تا کی می شود بی محلی کرد؟!
پرسش: جناب دکتر سلام. سوال من اینه بالاخره یک جایی در رابطه آدم به طرف علاقه مند میشه و وقتی میفهمه که نیمه گمشده اش روپیدا کرده دوست نداره به هیچ قیمتی از دستش بده.... خوب تا کی در دسترس نبودن و به اصطلاح عوامش بی محلی کردن، باعث جذابیت و جذب طرف مقابل میشه؟ این بازی رو نمیشه همیشه ادامه داد... پس زن و شوهرهایی که همیشه در کنار هم هستن چه جوری رابطه شون رو نگه میدارن؟!

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۵:۳۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیر ارشد
مدیر ارشد
سپاس ها 465
سپاس شده 1305 بار در 793 ارسال
ارسال: #2
پاسخ به: تا کی می شود بی محلی کرد؟!
پاسخ دکتر شکیب:

این قدر این ها را یادمان نداده اند که حتی وقتی می شنویم هم، احتمال سوء تفاهم بیشتر می شود از تفاهم.

۱- کجای نوشته من معنایش بی محلی کردن بود؟ بی محلی کردن، یعنی او توجه می کند و‌ من نمی کنم. این به قول شما، بازی، احمقانه است. معنای قانون جذابیت این است که همان قدر توجه کن که توجه می بینی، نه بیشتر.

۲- در ابتدای رابطه، سهل الوصول بودن، عمر رابطه را کوتاه می کند. قانون جذابیت این را می گوید. در ادامه رابطه هم، می گوید اگر کسی می خواهد برود، بگذارید برود. به زور نمی شود کسی را نگه داشت. به زور نگه داشتن، شما را بی ارج می کند و نتیجه معکوس می دهد.

۳- بله، همیشه ممکن است ما چیزی را بخواهیم که نشود. اینکه فکر کنیم من «باید» و «به هرقیمتی» نگهش دارم چون دوستش دارم، خلاف قانون جذابیت است و عملا بی فایده. اشکال ما این است که وقتی به قول شما علاقه مند شدیم، فکر می کنیم دیگر اشکالی ندارد خودمان را بی ارزش کنیم.

۴- آنها که کنار هم می مانند همان ها هستند که برای هم باارزش می مانند. قانون جذابیت می گوید باارزش بمانید. می گوید با التماس کردن، خودتان را کم ارزش نکنید. هیچ زن و شوهری با التماس، سعادتمند نمانده اند.
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۵:۳۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر تازه وارد
*
کاربر تالار
اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #3
پاسخ به: تا کی می شود بی محلی کرد؟!
مرسی بابت موضوعی که مطرح کردید
۲۱ دي ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ عصر