تالار گفتمان عروس
پتو برای جهیزیه - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتمان عروس (https://forum.talarearoos.ir)
+-- انجمن: خرید (/forum-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF--31)
+--- انجمن: خرید جهیزیه (/forum-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%87--33)
+--- موضوع: پتو برای جهیزیه (/thread-%D9%BE%D8%AA%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%87--3162)

پتو برای جهیزیه - Sadri - ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲ صبح

خرید پتو یکی از مهم ترین خریدهای جهیزیه هست. طرح پتو باید مطابق سلیقه عروس و داماد و متناسب با دکوراسیون اتاق خواب باشه. اندازه پتو هم که مشخصه و باید یک یا چند پتوی دو نفره خریداری بشه. سوالی که دارم درباره برند پتو و جنس پتو هست. پتو خوب و مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟ درباره برند پتو میشه گفت برندهای خوشخواب، گلبافت، رویال، لایکو و... کیفیت مناسبی دارند. به نظرم خرید پتو خوب جزء مواردیه که نیازی نیست سراغ خرید برندهای خارجی بریم و پتوهای خوب ایرانی کیفیت خوبی دارند و میشه با هزینه معقولی همین پتوها رو خرید و در هزینه های جهیزیه کمی صرف جویی کرد.
و اما فکر کنم مشکل اصلی انتخاب پتو خوب، انتخاب جنس پتو باشه. انواع پتوهای پنبه ای، پشم شیشه، ارگانیک، پشمی و... همگی پتوهای خوبی هستند و هرکدوم مزایا و معایب خودشون رو دارند. مثلا پتو پنبه ای خیلی لطیفه و گرمای کاملا مناسبی داره و برای ۴ فصل قابل استفاده ست. اما اگه بخوایم پتو ۱۰۰٪ پنبه بخریم قیمت پتو خیلی زیاد میشه. از طرفی اگه تو این پتو از الیاف مصنوعی استفاده شده باشه، ممکنه برای افرادی که حساسیت دارند مشکل زا بشه. خرید پتو پشمی این مشکلات رو نداره. اما پتوی پشمی خیلی گرمه و تو فصل تابستان قابل استفاده نیست. یکی از انواع پتو که این مدت خیلی تعریفش رو شنیدم هم پتو افرا بوده. پتو افرا این ویژگی رو داره که گرمای مناسبی داره و ۴ فصله. از طرفی کیفیت الیاف مصنوعی استفاده شده در این پتو خوبه و باعث ایجاد حساسیت نمیشه. رنگ پتو افرا ثابته و از نظر ظاهری شبیه به پتو ابریشمی هست. این پتو چروک نمیشه و به راحتی تا میشه و فضای کمی رو اشغال می کنه و به همین دلیل به عنوان پتو مسافرتی هم قابل استفاده ست. از طرفی جنس پتو افرا خیلی نرم و لطیفه. در مجموع با ویژگی هایی که این مدت درباره پتو افرا خوندم احساس می کنم یکی از بهترین گزینه ها برای خرید پتو برای جهیزیه هست.
اگه کسی اینجا تجربه استفاده از این نوع پتو رو داره ممنون میشم بگه تا خیالم بیشتر راحت شه.