تالار گفتمان عروس

نسخه کامل: پاستا(ماکارونی، اسپاگتی) راویولی
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
ماکارونی‌ با کشمش‌ و حبوبات‌


مواد لازم


▪ روغن‌ زیتون‌: ۲ قاشق‌ غذاخوری‌
▪ سیر خرد شده‌: ۲ حبه‌
▪ پیاز متوسط: خردشده‌ ۲ عدد
▪ چوب‌ دارچین‌: ۱ تکه‌ یا نصف‌ قاشق‌ چایخوری‌پودر آن‌
▪ پودر زیره‌: ۲ قاشق‌ چایخوری‌
▪ پودر گشنز: ۲ قاشق‌ چایخوری‌
▪ نخود پخته‌ شده‌: ۳۰۰ گرم‌
▪ گوجه‌ فرنگی‌ (دو نیم‌ شده‌) ۲۵۰ گرم‌
▪ کشمش‌ پلویی‌: ۵۰گرم‌ یا یک‌ دوم‌ لیوان‌
▪ روغن‌ زیتون‌ (علاوه‌ بر میزان‌ قبلی‌) یک‌ سوم‌لیوان‌
▪ ماکارونی‌ طرحدار: ۵۰۰ گرم‌
▪ بادام‌ زمینی‌ تفت‌ داده‌: یک‌ سوم‌ لیوان‌
▪ برگ‌ ریحان‌ تازه‌، خرده‌ شده‌، یک‌ چهارم‌ لیوان‌
طرز تهیه‌

روغن‌ را در ماهی‌ تابه‌ بریزید سپس‌ سیر و پیاز رادر آن‌ بریزید و هم‌ بزنید وبپزید تا زمانی‌ که‌ نرم‌شود آن‌ گاه‌ به‌ آن‌ ادویه‌ اضافه‌ کنید تا زمانی‌ که‌بوی‌ آن‌ بلند شود حرارت‌ دهید. در این‌ مرحله‌نخودها، گوجه‌ها، کشمش‌ها و بقیه‌ روغن‌ را اضافه‌کنید و خوب‌ هم‌ بزنید تا مخلوط شوند ماکارونی‌ رادر یک‌ قابلمه‌ بزرگ‌ آب‌ در حال‌ جوش‌ بریزید وبدون‌ اینکه‌ درب‌ آن‌ را بگذارید تا زمانی‌ که‌ نرم‌شود بجوشانید در مرحله‌ بعد ماکارونی‌ را صاف‌کنید و با مخلوط نخود و کشمش‌ در کاسه‌ای‌ بریزیدو رویش‌ را با برگ‌ ریحان‌ خرد شده‌ و بادام‌ تزیین‌کنید.
ماکارونی با کدو سبز

مواد لازم


کدو سبز =۳عدد متوسط
جعفری تازه =۱ قاشق غذاخوری
خامه پاستوریزه =۱۵۰ گرم
ماکارونی =۴۰۰ گرم
پیاز =۲ عدد
نمک =۲ قاشق چایخوری
فلفل سیاه =یک دوم قاشق چایخوری
پودر سیر =یک دوم قاشق چایخوری
مواد لازم برای تزیین:
گوجه فرنگی=۱عدد
زیتون بدون هسته=۱۰عدد
ذرت پخته =۱ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای =یک چهارم فلفل
طرز تهیه

ابتدا پیاز را خرد کرده و کمی تفت می دهیم که سبک شود و آب نداشته باشد. بعد کمی از خامه را اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا خامه بریده بریده نشود. سپس پودر سیر را که مهم ترین ادویه در این سالاد است ، اضافه می کنیم. بعد از آن کدوی خرد شده، نمک ، فلفل سیاه و باقی مانده ی خامه را اضافه کرده، کمی حرارت می دهیم . سپس جعفری تازه خرد شده را به این مواد اضافه کرده، حرارت را خاموش می کنیم. از قبل ماکارونی را در آب و نمک و کمی روغن خوب می جوشانیم و آبکش می کنیم . پس از این که خنک شد ماکارونی را در ظرفی ریخته و با مخلوط مواد بالا که خنک شده است، روی تمام ماکارونی را می پوشانیم و با هم ترکیب می کنیم. سپس گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای خلال شده ، ذرت و زیتون را برای تزیین روی آن می چینیم و بعد سرو می کنیم.
ماکارونی کالباس و خامه

مواد لازم

ماکارونی : ۶۰۰ گرم
کره : ۱۰۰ گرم
کالباس : ۲۰۰ گرم
تخم مرغ : ۳ عدد
خامه : ۱۵۰ گرم
نمک : قدری
فلفل : قدری
طرز تهیه

ظرف نسبتاً بزرگی را پر از آب می‌کنیم و برای هر بسته ماکارونی ۲ قاشق نمک در آب می‌ریزیم و بعد از جوش آمدن آب ماکارونی را در آن می‌ریزیم و یک دو قاشق روغن در آن می‌ریزیم و می‌گذاریم بجوشد تا مغز ماکارونی کاملاً نرم شود و زیاد له نشود ماکارونی را در آبکش می‌ریزیم و مقداری آب نیم گرم بروی آن می‌دهیم تا لیزی و شوری آن گرفته شود.
در صورتی‌که بخواهیم اسپاگتی یا ماکارونی را قبلاً آماده کنیم، بعد از طبخ و ریختن آن در صافی آن را در ظرف آب سرد می‌ریزیم در این صورت اگر یکی دو روز هم بماند عیبی نخواهد کرد.
کالباس را به شکل خلال خرد می‌نمائیم و کره را در ظرفی می‌ریزیم و روی آتش می‌گذاریم کالباس را در کره یک تفت می‌دهیم زرده‌های تخم مرغ را کمی می‌زنیم و کم کم داخل کالباس می‌ریزیم و کمی نمک و فلفل می‌زنیم، تخم مرغ که یکی دو جوش زد کالباس را روی اتش برمی‌داریم و خامه را با آن مخلوط می‌کنیم کالباس را با ماکارونی آماده شده مخلوط می‌کنیم و در دیس می‌کشیم.اگر مطابق با مقدار مواد اولیه مصرف کنید غذا فوق برای ۶ نفر می‌باشد
ماکارونی با سس بشامل

ماکارونی نیزه ای یا صدفی= 500 کرم
گوشت چرخ کرده =300 گرم
قارچ =250 گرم
پودر سیر= به میزان دلخواه
ذرت و نخود فرنگی= در صورت دلخواه
پیاز=یک عدد متوسط
روغن مایع=نصف لیوان
سس بشامل=2 لیوان
طرز تهیه:
ابتدا پیاز را را باروغن تفت می دهیم تا طلایی شود سپس قارچ را اضافه میکنیم تا نرم شود هنگامه اضافه کردن قارچ بهتر است شعلع گاز کمی زیاد باشد تا قارچ آب نیاندازد بعد از آن گوشت را اضافه کرده و به آن پودر سیر اضافه میکنیم و تفت می دهیم و حدود نصف لیوان آب می ریزیم تا بپزد بعد از 15 دقیقه می توانیم در صورت تمایل کنسرو نخود فرنگی و ذرت را اضافه کرد بعد از آن سس بشامل را اضافه کرده و زیر آن را کم میکنیم تابا هم حدود 5 دقیقه روی گاز باشد
ماکارونی را پخته و آبکش می کنیم و داخل قابلمه مورد نظر ریخته و مواد را با آن کاملا مخلوط کرده و روی گاز میگذاریم تا 15 الی 20 دقیق بعد از اینکه بخار آن درآمد و سس کاملا به خورد ماکارونی رفته باشد در صورت تمایل میتوانید زودتر و به صورت شل تر ماکارونی را سرو کنید
ماکارونی سبزیجات با سس نعناع و کاری

مواد لازم:
ماکارونی فرمی=1 بسته
پیاز متوسط خرد شده=2 عدد
کدوی متوسط حلقه شده=3 عدد
هویج حلقه شده=1 عدد
فلفل دلمه ای سبز خلال شده=1 عدد
فلفل دلمه ای قرمز خلال شده=1 عدد
ذرت کنسروی=300 گرم
قارچ تازه=200 گرم
ادویه کاری=1 قاشق چاخوری
روغن مایع=2 قاشق غذاخوری
زردچوبه=1 قاشق چاخوری
آبلیمو=چند قطره
نمک و فلفل=به میزان لازم
فیله مرغ خرد شده در صورت تمایل
مواد لازم برای تهیه سس ماکارونی:
شیر=1 و نیم لیوان
آرد=1 و نیم قاشق غذاخوری
کره=25 گرم
سیر خرد شده=5 حبه
نعناع تازه خرد شده=نیم کیلو
روغن زیتون=5 قاشق
نمک،فلفل و زعفران=به میزان لازم
طرز تهیه مواد ماکارونی:
ابتدا پیاز را با دو قاشق غذاخوری روغن تفت می دهیم تا طلایی شود.یک قاشق چایخوری زردچوبه و فلفل دلمه ای را به پیاز اضافه نموده و به مدت 5 دقیقه تفت می دهیم،آنگاه هویج حلقه شده را اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه تفت می دهیم. قارچ را خرد کرده و برای جلوگیری از تغییر رنگ آنها در حین پخت،چند قطره آبلیمو به آن اضافه می کنیم. قارچ را همراه با کدو به مواد مذکور اضافه کرده و 5 دقیقه حرارت می دهیم.در پایان ذرت،ادویه کاری،نمک و فلفل را اضافه نموده و پس از 10 دقیقه مواد را از روی شعله اجاق برمی داریم.
طرز تهیه سس ماکارونی:
ابتدا شیر سرد را در یک قابلمه کوچک ریخته و آرد را داخل آن حل می نمائیم. نمک،فلفل و کره را به آن اضافه نموده و روی حرارت شعله مرتبا به هم می زنیم تا کمی سفت شود. آنگاه شعله اجاق را خاموش می نمائیم. مقداری زعفران را در آب حل نموده و سس اضافه می کنیم تا سس خوش رنگی تهیه شود.
طرز تهیه سس نعناع:
روغن زیتون و سیر خرد شده را در یک قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت اجاق تفت می دهیم. سپس نعنای خرد شده را به آن اضافه نموده و تفت می دهیم.پس از تغییر رنگ نعناع آنرا از روی شعله اجاق برمی داریم.
طرز تهیه ماکارونی سبزیجات با سس نعناع و کاری:
یک بسته ماکارونی را پخته و آبکشی نموده و در یک قابلمه مناسب می ریزیم. سپس مواد و سس نعناع را به آن اضافه کرده کاملا با هم مخلوط می نماییم و کمی روی شعله اجاق تفت می دهیم. پس از 10 دقیقه سس ماکارونی را نیز به آن افزوده و پس از مخلوط نمودن،غذا را سرو می نمائیم. برای تزئین غذا می توان از زیتون سیاه استفاده نمود.
نکته:
با توجه به اینکه این غذا نیاز به دم کردن ندارد،ماکارونی بایستی به اندازه کافی پخته شود تا کاملا خوش خوراک گردد.چنانچه تمایل داشته باشید می توانید فیله مرغ خرد شده را نیز به مواد ماکارونی اضافه نمائید.

 
[تصویر:  spinach1-cheese2-spaghetti-cupcakes.jpg]
طرز درست کردن چیز کیک ماکارونی اسفناج و پنیر
 
این دستور غذای ماکارونی با ترکیب اسفناج و پنیر ساده تر از آن چیزی هست که فکرش را می کنید.
 
مواد لازم برای چیز کیک ماکارونی اسفناج و پنیر :
ماکارونی زانویی
 
 ۱ بسته
اسفناج پخته و یخ زده
 
 ۱ بسته
سس ماکارونی
 
 ۱ بسته
 پنیر ریکوتا ۱ پیمانه
پنیر خامه ای
 
 ۱۱۰ گرم
 پنیر موزارلا رنده شده ½ پیمانه
 تخم مرغ ۶ عدد
سیر۳ حبه
نمک۱ و ¼ قاشق چایخوری
فلفل¼ قاشق چایخوری
پنیر پامزان رنده شده۱ پیمانه به اضافه ۲ قاشق غذاخوری
گوشت چرخ کرده گرد شده۱۶ عدد
 
طرز پخت چیز کیک ماکارونی اسفناج و پنیر :
فر را روی ۳۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید.
داخل قالب کمربندی را چرب کنید و زیر و اطراف آن را با فویل بپوشانید.
ماکارونی را مثل دستور روی بسته بپزید.
 
در ظرف دیگری اسفناج، پنیر ریکوتا، پنیر خامه ای، پنیر موزارلا، ۱ عدد تخم مرغ، ۱ حبه سیر، ۱ قاشق چای خوری نمک و فلفل را با هم ترکیب کنید.
داخل یک ظرف جداگانه دیگر ماکارونی، ۱ و ½ پیمانه سس ماکارونی، ½ پیمانه پنیر پارمزان، ۲ حبه سیر و ¾ قاشق چای خوری نمک را با هم ترکیب کنید. سپس ۵ عدد تخم مرغ را به آن اضافه کرده و هم بزنید.
 
۱/۳ ماکارونی را داخل قالب بریزید. سپس مواد اسفناج را روی آن بریزید (به اندازه ۲ سانتیمتر از لبه ها خالی بماند) و در نهایت باقیمانده ماکارونی را روی مواد اسفناج اضافه کنید.
قالب را به مدت ۱ ساعت و ۵ دقیقه داخل فر در دمای ۱۶۵ درجه فارنهایت قرار دهید. سپس از فر بیرون بیاورید با چاقو لبه ها را از قالب جدا کنید و از قالب در بیاورید. در آخر با گوشت ها و مقداری سس روی آن را تزئین کنید.
 
 
 
(۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ عصر)'star' نوشته است: [ -> ]
اسپاگتی با ماهی تن


[تصویر:  1140341411_spaghetti.jpg]
مواد لازم برای 6 نفر:
اسپاگتی=500 گرم
گوجه فرنگی رسیده=1 کیلوگرم
فلفل دلمه قرمز=1 تا 2 عدد
پیاز متوسط=2 عدد
کنسرو ماهی تن=2 قوطی
روغن زیتون یا روغن مایع=نصف لیوان
شکر=1 قاشق چایخوری
آبلیمو=2 قاشق سوپخوری
گلپر کوبیده نرم=1 قاشق چایخوری
نمک و فلفل=بقدر کافی
طرز تهیه:
ابتدا آب گوجه فرنگی را می گیریم؛پیاز را خرد می کنیم؛روغن مایع را در تابه می ریزیم و روی حرارت ملایم می گذاریم پیاز را در روغن ریخته کمی سرخ می نماییم.آب گوجه فرنگی را داخا پیاز ریخته می گذاریم آهسته بجوشد.فلفل دلمه را کمی درشت خرد می کنیم و با آبلیمو و شکر و گلپر داخل تابه گوجه فرنگی ریخته می گذاریم سس غلیظ شود.نمک و فلفل آن را اندازه کرده ماهی تن را هم به آن اضافه می نمائیم و هم می زنیم.حرارت را در حدی که مواد گرم بماند کم می کنیم.داخل ظرف مناسبی آب ریخته آن را روی آتش می گذاریم تا آب جوش بیاید.اسپاگتی را داخل آب جوشان می ریزیم.حرارت را ملایم می نمائیم.نصف قاشق نمک و یکی دو قاشق روغن مایع را در ظرف اسپاگتی ریخته می گذاریم مغز اسپاگتی پخته و نرم شود؛بعد آنرا در صافی ریخته کمی آب نیم گرم روی آن می دهیم و می گذاریم آب آن کاملا کشیده شود.ماهی آماده را وسط دیس گردی می کشیم و اسپاگتی را دور آن می ریزیم.می توانیم کمی کره آب کرده روی اسپاگتی بدهیم.


 
من اول واقعا راغب نبودم اسپاگتیمو با تن ماهی درست کنم. اما گفتم به امتحانش می ارزه. کنسرو تن ماهی خریدمو طبق این دستور غذارو درست کردم و میتونم بگم واقعا عالی شد 

 
برای تهیه ماکارونی سریع و خوشمزه از کنسرو مایه ماکارونی هم میشه استفاده ک. من از برند گیلانی میگیرم  و واقعا عالیه.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
لینک مرجع