تالار گفتمان عروس

نسخه کامل: نکات طلایی در انتخاب صحیح لباس عروس
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
انتخاب لباس عروس برای روز ازدواج بلاشک یک امر استرس زا می باشد! لباس مناسب لب دریا باشد یا یک رقص مجلسی در تالار؟ و کلی سوال های دیگر... البته یکی دیگر از موارد استرس لباس عروس قیمت آن و استفاده برای یکبار از آن، می باشد.
با توجه به این که عکس هایی که گرفته می شود را برای همیشه حفظ خواهید کرد، قطعا ما باید با یک لباس ایده آل، در روز عروسی خود بی نظیر به نظر برسید. اما ایده آل برای شما چیست؟ برای بعضی از عروسها، لباس رویایی یک لباس مجلسی مناسب برای یک شاهزاده خانم است. برای دیگران، شاید ایده آل یک مدل متفاوت باشد تا بتوانند توان حرکت بیشتری برای رقص های خاص داشته باشند.
 
در ادامه نکاتی جهت انتخاب بهترین لباس عروس را با هم مشاهده خواهیم کرد:

 1. برای یافتن آنچه دوست دارید تحقیق کنید.
مجلات مرتبط را بررسی کنید، از طریق بوتیک های عروس به صورت آنلاین سایت های مختلف را نگاه کنید، عکس های عروسی بارگزاری سده در اینترنت را نگاه کند و سلیقه خود را در انتخاب لباس عروسی، بیابید و در هنگام اقدام به خریدن لباس، آن را با فروشنده در میان بگزارید. این که یقه باز دوس دارید یا بسته، پشت باز باشد یا بسته، آستین های آن باز باشد یا پوشیده و ... (میتوانید از وب سایت amazon جهت جست و جو و ایده پردازی استفاده کنید)


2.تفکر باز داشته باشید.
فروشندگان لباس عروس به شما خواهند گفت؛ می بینند که بیشتر خانوم ها یک ایده برای خرید لباس دارنند و وقتی آن را تست می کنند به آن صورتی که باید باشد از آن خوششان نمی آید ولی در هنگام پروو نمونه های دیگر لباس که انتظارش را نداشته اند؛ لباس های بسیار مناسب تری می یابند. پس در هنگام خرید لباس عروس با ذهن باز انتخاب کنید! شاید لباسی که برای شما همن لباس رویایی می باشد، در انتخاب های دیگر نهفته باشد.

 3. لباس به سایز خودرا خریداری کنید.

حتی اگر قبل از آن روز زیبا، قصد کاهش وزن داشتید، به جای کوچکتر انتخاب کردن لباس، لباس عروسی به اندازه و سایز خود خریداری کنید.
[تصویر:  wedding%20dress3.jpg]
انتخاب درست سایز لباس عروس نسبت به سایز عروس
 4.برای خرید زودتر اقدام کنید.
بسیاری از لباسها چهار تا هشت ماه پس از سفارش، برای آماده شدن، زمان نیاز دارند و پس از آماده شدن آنها، شما باید زمان کافی برای تغییر احتمالی لباس داشته باشید.


 
​5.برخی مسائل پرداختی را مشخص کنید. 

هرچند بازی کردن با بودجه و صحبت کردن با عدد و ارقام با همسرتان، ناراحت کننده است! اما بعداً شما را از درد دل و حرس خوردن نجات می دهد. قبل از اولین ملاقات برای خرید، مشخص کنید که چه کسی مبلغ لباس عروس و داماد را پرداخت می کند! خودتون پرداخت می کنید؟ خانواده شما پرداخت می کند؟ یا همسر شما؟...
 
 
 
6.نحوه انجام مراسم عروسی را مشخص کنید.

قبل از انتخاب و خرید لباس عروس، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک عروسی معمولی در منزل برگزار کنید یا یک ازدواج رسمی و شیک در مکانی دیگر. همیشه در هنگام انتخاب لباس، مکان و مضمون مراسم ازدواج را به خاطر بسپارید؛ زیرا قطعا چیزی که می خواهید این است که لباس شما با سبک کلی عروسی تان همخوانی داشته باشد.

 7.هزینه های غیر مشهود در تهیه لباس عروس را در نظر داشته باشید.

مثلا اگر قصد دارید 5 ملیون تومان بابت لباس عروس بپردازید؛ نباید لباس 5 ملیون تومانی بخرید. زیرا خرید لباس عروس هزینه های دیگری را در پیش دارد؛ مانند هزنه های خیاط، وسایل جانبی مثل تاج و ... در نتیجه اگر 5 ملیون برای خرید لباس عروس در نظر دارید عین 5 ملیون را برای تهیه لباس خرج نکنید.
 
 8.قرار گذاشتن

در اکثر فروشگاه های لباس عروس، نمایش لباس های عروس به گونه ای نیست که بتوانید به صورت کامل نمونه های آنها را ببینید و انتخاب کنید! بلکه باید وقت گرفته و با مشاور فروش آنها لباس مناسب خود را تست و انتخاب کنید.
 

9.از ارزانترین ها شروع کنید.

اولین ملاقات خود را با ارزانترین فروشگاه های لباس عروس انجام دهید و اگر چیزی پیدا نکردید، به فروشگاه هایی با قیمت بالاتر مراجعه کنید. به این دلیل است که شاید لباس عروسی رویایی خود را در همین دسته پیدا کنید. البته این مورد برای کسانی که محدودیت مالی ندارند، خیلی مهم نیست.
 
 
10.سه توصیف از لباس مورد علاقه برای عروسی، در ذهن داشته باشید.

به عنوان مثال؛ می خواهید احساس کلاسیک، مایه دار و راحت داشته باشید یا عاشقانه، پر زرق و برق و زیبا باشید، یا هر مورد دیگری، اگر این سه خصوصییت دلخواه خود را ترسیم کنید؛ انتخاب شما درست تر و مورد پسند تر خواهد بود.
 

11. برای خرید لباس عروس، وقت بگزارید.

توجه کنید که برای تصمیم گیری عجله نکنید. به جای عجله استفاده از اوقات تنهایی با همسرتان و رفتن به کافه و رستوران، برای انتخاب بهترین لباس برای عروسی، وقت بگزارید و نمونه های بیشتری را ببینید.
 

12. همراه با تجربه ای را برای خرید لباس عروس با خود ببرید.

درسته شما عاشق مادر، خواهر، خواهر داماد، هستید! اما اگر تاکنون نظر خواهی برای پیدا کردن یک مکان مناسب برای سفارش نهار را به خوبی انجام داده اید؛ باید بدانید نظر خواهی برای خرید بهترین مدل لباس عروس، بسیار سخت تر از آن است.


 
13. به جنس پارچه ی لباس توجه کنید.

علاوه بر رنگ و تزئینات، جنس پارچه تفاوت زیادی در ظاهر لباس شما ایجاد خواهد کرد! در نظر داشته باشید پارچه های سنگین تر مثل ابریشم شانتونگ، باعث حفظ ظاهر بهتر برای لباس عروسی شما می شود.
 
 
14.عکس های مختلف لباس عروس را برای الهام گرفتن داشته باشید.

داشتن یک کلاژ مورد علاقه از عکس های لباس عروس، می تواند در انتخاب بهترین گزینه، در روز خرید، به شما کمک کند. البته نظر مشاور فروش نیز در برخی موارد می تواند به شما کند.
 
15. لباس هایی با قیمت بیشتر از بودجه خود را امتحان نکنید.

اگر میزان منابع شما در حدی نیست که یک لباس گران قیمت را بخرید؛ امتحان کردن آن بجز شکنجه شما فایده دیگری ندارد. از خرید آنلاین لباس نیز می توانید استفاده کرده و قیمت حدودی طرح های مختلف لباس عروس را بیابید.


برخی از نکات پایانی برای تهیه و انتخاب بهینه لباس عروس را در زیر، به صورت خلاصه بیان می کنیم:
 
اگر قبل از مراجعه با فروشگاه تماس گرفتید، سایز خود را اعلام کنید
به آنچه دوست دارید صادق باشید.
لباس عروس با رنگ های مختلف را امتحان کنید.
برای گرفتن عکس، از زوایای مختلف استفاده کنید.
بدانید که آینه ها می توانند فریب دهنده باشند.
لباسی انتخاب کنید که حس خوب و راحتی در آن داشته باشید.
با همسالان خود مشورت کنید.
در مورد لباس های مورد علاقه فعلی خود فکر کنید.
تست کنید تا مطمئن شوید که می توانید حرکت کنید.
لباس عروس را با چهره ای تقریبا آرایش شده و آماده امتحان کنید.
با یک خیاطی که به آن اعتماد دارید همکاری کنید.
یک بوتیک عروس محلی را امتحان کنید.
با مشاور لباس عروس خود، تمام علایق پوشیدنی خود را در میان بگزارید.
نظر خودتان خیلی درخرید لباس عروسی موثر است.
لباس را تا روز عروسی به همسر خود نشان ندهید.
مرجع اصلی این مطلب از لینک مقابل است: http://ezdevajetalaei.ir/fa/مقالات/لباس-عروس
 
لینک مرجع