تالار گفتمان عروس

نسخه کامل: فوت و فن کباب تابه ای خوشمزه
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
کباب تابه ای یک غذای خوشمزه است که می توانید آن را در خانه بدون داشتن فر هم بپزید. دستور پخت آن هم بسیار ساده می باشد و شما در یک ساعت و داشتن حداقل مواد اولیه هم آن را آماده کنید.این چیزی است که من در مورد غذای ایرانی دوست دارم: خانه، ساده، خوشمزه و پر از عشق!فارسی و کباب دو مفهوم هستند که قابل جدا شدن نیستند. تعطیلات آخر هفته و تعطیلاتی که خانواده ها با هم جمع می شوند معمولاً کباب روی کباب پز است.در این مطلب با ما همراه باشید با آموزش آشپزی کباب تابه ای.
[تصویر:  kabab-tabei-sargarmi-net-2-450x317.jpg]
بیشتر مردم در خانه کباب پز ندارند و یا دوست ندارند از آن استفاده کنند، همچنین ما یه مدل کباب داریم که کباب تابه ای نامیده می شود که به معنی کبابی است که داخل ماهی تابه پخته می شود. و با برنج سفید یا برنج زعفرانی به سبک تمام کباب ها سرو می شود
پخت کباب تابه ای بسیار ساده ست اگر شما چند نکته و تکنیک را یادداشت کنید:
گوشت: به طور سنتی مامان من کباب تابه ای را با مخلوط کردن گوشت گاو و گوسفند با هم می پزد. اما من در اینجا فقط از گوشت گاو استفاده کردم و نتیجه آن تقریباً یکسان است مانند دستور العمل گوشت گاو کره ای. یک نکته بسیار مهم این است که از گوشت گاو لاغر استفاده کنید که چربی کمی هم داشته باشد.
[تصویر:  kabab-tabei-sargarmi-net-3-313x450.jpg]
پیاز: باید رنده شده و سپس به شدت فشار داده شود تا آب اضافی آن خارج شود.
مخلوط کردن: تمام مواد تشکیل دهنده کباب باید کاملاً با هم مخلوط شوند به طوری که به هم بچسبند. مادرم همیشه با دستش مخلوط را از کاسه می گیرد و سپس آن را درون کاسه می اندازد و این کار را حدود 40 بار انجام می دهد.
شما اگر سه مورد کلیدی را درست انجام دهید، به طور حتم یک کباب تابه ای خوشمزه خواهید داشت.
زمان پخت و آماده سازی : 50 دقیقهسرو برای چهار نفر
کل زمان: 50 دقیقهکالری: 173 کیلو کالری
مواد مورد نیاز کباب تابه ای
گوشت گاو500 گرم
پیاز متوسطیک
زردچوبهیک قاشق چای خوری
نمکیک قاشق چای خوری
فلفل سیاهنصف قاشق چای خوری
گوجه فرنگی برش خوردهدو عدد
طرز تهیه کباب تابه ای
پیازها را بردارید و به طول کامل فشار دهید تا آب آن تمام شود. از آب صرف نظر کنید.گوشت گاو را درون یک کاسه قرار دهید و پیاز رنده شده و ادویه را به آن اضافه کنید. مخلوط را خوب  به هم بزنید.با استفاده از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون کف ماهی تابه را بپوشانید. سپس گوشت را با یک کف گیر یا دستتان در ماهی تابه پهن کنید. سپس با استفاده از کف گیر مخلوط را به چند تکه تقسیم کنید. سپس درب ماهی تابه را بگذارید و درجه حرارت را روی ملایم قرار دهید. وقتی که مخلوط شروع به بخار کردن کرد درب ماهی تابه را بردارید و اجازه دهید بخار آن خارج شود. و دوباره درب را بگذارید.
[تصویر:  kabab-tabei-sargarmi-net-1-450x352.jpg]
کباب ها را با کفگیر بچرخانید تا وقتی که رنگ  هر دو طرف آن قهوه ای بشود. در یک ماهی تابه کوچک نیز گوجه فرنگی را سرخ کنید.و در آخر با برنج سفید یا برنج زعفرانی سرو کنید.برای اینکه مخلوط کامل شود، مامان من با دستش مخلوط را می گیرد و آن را حدود 40 بار به داخل کاسه می‌اندازد.
لینک مرجع