تالار گفتمان عروس

نسخه کامل: آگاهانه تر عطر خود را انتخاب کنید
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
یکی از سوالاتی که ذهن را هنگام خرید مشغول می کند این است که چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟
انتخاب عطر یکی از انتخاب های سخت است چرا که عطر و بویی که از افراد استشمام می شود نشان دهنده ی وضعیت کلی شخصیت آن فرد است. همچنین عطرها می توانند در روابط اجتماعی و فردی ما بسیار تاثیر گذار باشند.
در خرید عطر اکثر افراد فاکتورهای رایحه، ماندگاری بالا و پخش بو را از مهمترین فاکتورها می دانند اما نکته اینجاست در خرید عطر باید توجه داشته باشید عطری را انتخاب کنید که شخصیت شما را کاملتر کند نه این که با شخصیت شما منافات داشته باشد. مثلا اگر شما شخصی آرام هستید انتخاب یک عطر با رایحه تند و گرم، افراد را در برخورد با شما گیج و سردرگم میکند.
نخستین گام در خرید عطر، شناختن عطر هایی است که با شخصیت شما سازگاری ندارند. اگر از رایحه و بوی عطری مطمئن نیستید به هیچ عنوان آن را نخرید. برای پیدا کردن عطر خود و یا به اصطلاح عطر امضایی خودتان باید به دنبال عطری بگردید که اول از همه روی خودتان تاثیر مثبت و عمیق بگذارد. عطری که تمام شک های شما را در خرید برطرف کند، عطر شماست. در واقع عطر انتخاب شده، بیشترین همخوانی را با شخصیت شما دارد.
مرحله ی بعدی این است که سعی کنید از عطر های با کیفیت و شناخته شده در زمره ی صنعت عطر سازی استفاده کنید. هیچ وقت به عطرهای بی کیفیت و تقلبی اعتماد نکنید. عطر های تقلبی فقط در ابتدا و برای مدت کوتاهی رایحه ی مورد نظر شما را خواهند داشت و بعد از گذشت مدت کمی دیگر بو و رایحه ی اولیه ی خود را ندارند. فراموش نکنید فرمول اصلی به شامه و درک شما از شرایط و مد بستگی دارد. اگر فکر می کنید که بوی عطرتان دیگران را اذیت میکند، شک نکنید که در روابط اجتماعی خود به مشکل خواهید خورد.
مرحله ی سوم انتخاب عطریست که با رایحه پوست بدنتان هماهنگ باشد. عطر انتخابی شما باید آنقدر تاثیر گذار باشد تا دیگران را در اطراف شما نگه دارد. همچنین آنقدر لطیف باشد که به حریم خصوصی دیگران دخالت نکند. به این توجه داشته باشید که عطر ها روی پوست های مختلف رایحه های متفاوتی دارد. پس برای خرید عطر تنها به این که روی بدن دیگران چه بویی می دهد اکتفا نکنید. چرا که ممکن است روی پوست شما همان رایحه را نداشته باشد. پس در نتیجه عطر را روی پوست خود امتحان کنید.
کدام عطر برای کدام پوست مناسب است؟
پوست های چرب و مرطوب
کسانی که پوست چربی دارند و یا رطوبت بدنشان بیشتر است، فعالیت شیمیایی بدنشان نیز بیشتر است بنابراین عطر با چربی پوستشان مخلوط شده و در نتیجه ماندگاری بیشتری دارد. ولی در بعضی موارد استفاده زیاد از عطر روی این پوست ها به علت بالا بودن رطوبت بدنی بوی نامطبوئی به وجود می آورد. این افراد بهتر است از عطر هایی با رایحه های میوه و گل استفاده کنند. همچنین بهتر است از میزان کمتری از عطر روی پوست و بدنشان استفاده کنند.
پوست خشک
 ماندگاری عطر روی این پوست ها به علت پایین بودن میزان چربی کم است به همین دلیل باید میزان بیشتری عطر را روی پوست استفاده کنند. این افراد بهتر است از عطرهای زمستانی استفاده کنند چرا که ماندگاری این عطرها بیشتر است.
پوست حساس
برای این نوع پوست ها استفاده از عطرهایی با رایحه های قوی خطرناک است. چرا که ممکن است سبب بروز آلرژی شود و یا حساسیت را تشدید کند. اگر پوستتان دچار آکنه و کهیر است بهتر است از عطر ها بعد از افترشیو و اسپری بدن استفاده کنید. برای این نوع پوست ها همانند پوست های خشک عطرهای زمستانی مناسب تر است.
چند نکته کلیدی در خرید عطر:
[تصویر:  verao-perfume000.jpg]
 . پیش از خرید عطر هیچگونه ماده عطری استفاده نکنید چرا که انتخاب عطر را برایتان سخت می کند.
بهترین زمان برای خرید عطر صبح می باشد چرا که تشخیص عطر در اوایل روز بسیار آسان تر است.
برای گرفتن بهترین نتیجه و ماندگاری بیشتر عطر روی پوستتان، آن را به گلو، مچ ها، سینه و اطراف گردنتان بزنید. در این قسمت ها عطر به راحتی می تواند با چربی پوست ترکیب شود و ماندگاری عطر بیشتر می شود.
پس برای انتخاب عطر اولین نکته مهم توجه به شخصیت و علایق خودتان و در گام دوم توجه به نوع پوست است.
منبع :توبیستی
 

 
لینک مرجع