تالار گفتمان عروس

نسخه کامل: نحوه شناخت عطر اصل از تقلبی
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
 
یکی از مشکلات اساسی اغلب مردم ایران تشخیص عطر اصل از تقلبی آن است عطر هایی که به اسم اصل با قیمت گران به مردم می فروشند. در این جا ترفندهای ویژه ای برای شما داریم تا با کمی دقت خودتان به درستی عطری اورجینال، متناسب با هزینه ای که می کنید انتخاب کنید.
در ابتدا آشنایی کمی پیدا کنیم با نوع عطرها:
ادکلن،ادوتویلیت،ادوپرفیوم،پرفیوم
ادکلن ها معمولا از 2 تا 4 درصد روغن معطر در الکل و آب تشکیل شده اند و ماندگاری آنها 2 ساعت است.
ادوتویلت ها اسپری های سبکی هستند که از 5 تا 15 درصد روغن معطر در الکل و آب تشکیل شده اند و ماندگاری آنها 3 ساعت است.
ادوپرفیوم ها از 15 تا 20 درصد روغن معطر در الکل و آب تشکیل شده اند و ماندگاری آنها 5 تا 8 درصد است.
پرفیوم ها از 20 تا 30 درصد روغن معطر در الکل و آب تشکیل شده اند و ماندگاری آنها 24 ساعت می باشد.
البته لازم به ذکر است که دوام عطرها بسته به جنس پوست، رنگ پوست و متابولیسم بدن می باشد.
پس از آشنایی کوتاهی که با انواع عطرها داشتیم برویم سراغ تفکیک عطرهای اورجینال از فیک:
اولین چیزی که در نظر هر فرد عطر اصل را از تقلبی آن جدا می کند لیبل وزارت بهداشت می باشد، درست است که با وجود این لیبل می توان به اصل بودن عطر مورد نظر پی برد اما نداشتن لیبل دلیل بر اصل نبودن محصول نیست چرا که خیلی از عطر ها به صورت مسافری و پروازی وارد کشور شده اند. به طور مثال برند chanel به طور کلی بدون لیبل است. پس عطری که لیبل ندارد الزاما فیک نیست.
عطر های تقلبی 3 دسته هستند
دسته اول عطر هایی هستند که زیر نظر وزارت بهداشت بوده و توسط یک کمپانی خاص مثل ajmal،smart... تولید می شوند. بهتر است به این دسته بگوییم عطر های کپی شده زیرا این گروه به صورت کاملا قانونی و مشخص کار خود را انجام می دهند و در انتها نیز اسم کمپانی روی ادکلن کامل ثبت می شود. این عطر ها کمی رقیق تراند به همین دلیل با قیمت کمتری نسبت به اصل خود روانه بازار می شوند.
دسته دوم عطر های تقلبی هستند که با کمی دقت قابل تشخیص می باشند:
A) عطر های تقلبی چون با آب ترکیب می شوند رقیق تر و در نتیجه کمرنگ تر از عطر های اصل می باشند.
B) بوی الکل، بوی الکل مشخص ترین بارزه عطر های تقلبی می باشد، چرا که برای یک کمپانی بزرگ اینکه عطر هایشان بوی الکل بدهد بدترین اتفاق ممکن است.
نکته قابل توجه این است که لازم نیست نگران فاسد شدن عطرها باشید زیرا که عطرها 5 الی 12 سال تاریخ انقضا دارند و زمانی که فاسد شوند یک لایه روغنی روی آنها تشکیل می شود.
C) درب شیشه ای این عطرها کیفیت پایینی دارد و اگر یک ناخن روی آن بکشید رنگ آن می رود و همچنین پلمپ عطر های فیک بسیار ضعیف بوده و این موضوع باعث می شود تا خیلی زود عطر نشت کند.
D) معمولا حروف درج شده بر روی شیشه این عطر ها چاپ شده است در حالی که عطر های اصل نوشته هایشان حک شده می باشد.
E) عطر های فیک را از روی شیشه هایشان نیز می توان تشخیص داد، معمولا شیشه این دسته از عطر ها ضعیف بوده و زمانی که جلوی نور میگیرید رگه های شیشه را می توانید مشاهده کنید، البته این در صورتی است که شما قبل از آن شیشه چند عطر اصل را دیده باشید.
 
F) اما آسان ترین راه نصب نرم افزار SCANNER بر روی موبایلتان است. با این نرم افزار می توانید بارکد عطر ها را مشاهده و مشخصات عطر: نام عطر، نام کمپانی و ... برای شما نمایش داده می شود.
Gعطر های اورجینال معمولا سه لایه بویایی دارند. این خاصیت پیچیدگی و چند بعدی بودن عطر است که به خوبی عطر اورجینال را از فیک جدا می کند. زمانی که عطر اصل را می زنید در ابتدا عطر نت اولی آن پس از گذشت زمان عطر نت میانی و در آخر عطر نت پایانی آن به مشام می رسد. اما عطر های تقلبی این چنین نمی باشند. 
 
دسته سوم عطر های تقلبی هستند که به راحتی قابل تشخیص نمی باشند.
اولین پیشنهاد ما برای شما در این شرایط این است که حتما از یک فروشگاه معتبر خرید کنید.
در صورتی که قصد خرید عطر گرانقیمتی را دارید حتما قبل از خرید وارد سایت آن برند شوید و ظاهر عطر را به خوبی مشاهده کنید دقت کنید که حتی نحوه سلفن کشی عطر چگونه می باشد یا به اینکه بارکد آن کجا قرار دارد. زمانی که شما عطری را می خواهید خریداری کنید حتما بخوانید که آن عطر تک نتی می باشد یا سه نتی و در هر دو شرایط ببینید که هر نت آن چه بویی را باید داشته باشد.
 
تمام نکاتی که برای تشخیص عطر اصل از تقلبی آن لازم بود را به شما گفتیم، حال با کمی دقت می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.  
منبع :توبیستی

 

 
لینک مرجع