تالار گفتمان عروس

نسخه کامل: تا کی می شود بی محلی کرد؟!
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
پرسش: جناب دکتر سلام. سوال من اینه بالاخره یک جایی در رابطه آدم به طرف علاقه مند میشه و وقتی میفهمه که نیمه گمشده اش روپیدا کرده دوست نداره به هیچ قیمتی از دستش بده.... خوب تا کی در دسترس نبودن و به اصطلاح عوامش بی محلی کردن، باعث جذابیت و جذب طرف مقابل میشه؟ این بازی رو نمیشه همیشه ادامه داد... پس زن و شوهرهایی که همیشه در کنار هم هستن چه جوری رابطه شون رو نگه میدارن؟!
 
پاسخ دکتر شکیب:

این قدر این ها را یادمان نداده اند که حتی وقتی می شنویم هم، احتمال سوء تفاهم بیشتر می شود از تفاهم.

۱- کجای نوشته من معنایش بی محلی کردن بود؟ بی محلی کردن، یعنی او توجه می کند و‌ من نمی کنم. این به قول شما، بازی، احمقانه است. معنای قانون جذابیت این است که همان قدر توجه کن که توجه می بینی، نه بیشتر.

۲- در ابتدای رابطه، سهل الوصول بودن، عمر رابطه را کوتاه می کند. قانون جذابیت این را می گوید. در ادامه رابطه هم، می گوید اگر کسی می خواهد برود، بگذارید برود. به زور نمی شود کسی را نگه داشت. به زور نگه داشتن، شما را بی ارج می کند و نتیجه معکوس می دهد.

۳- بله، همیشه ممکن است ما چیزی را بخواهیم که نشود. اینکه فکر کنیم من «باید» و «به هرقیمتی» نگهش دارم چون دوستش دارم، خلاف قانون جذابیت است و عملا بی فایده. اشکال ما این است که وقتی به قول شما علاقه مند شدیم، فکر می کنیم دیگر اشکالی ندارد خودمان را بی ارزش کنیم.

۴- آنها که کنار هم می مانند همان ها هستند که برای هم باارزش می مانند. قانون جذابیت می گوید باارزش بمانید. می گوید با التماس کردن، خودتان را کم ارزش نکنید. هیچ زن و شوهری با التماس، سعادتمند نمانده اند.
مرسی بابت موضوعی که مطرح کردید
لینک مرجع