تالار گفتمان عروس

نسخه کامل: تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
 
تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی
تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی
 
 [تصویر:  9911ecbea07a30e7c89fdadbe8a058e8_M.jpg] 
هنگام بیدار شدن از خواب و حس کردن بوی قهوه در منزل یکی از بهترین بوها در زمان صبح میباشد اگر شما قصد انجام دادن جراحی زیبایی بینی را داشته باشید شاید نگرانی در رابطه با تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی خود داشته باشید که ممکن است با جراحی زیبایی بینی دیگر قادر نباشید هر بویی را به راحتی حس کنید.
آیا عمل جراحی زیبایی بینی حس بویایی شما را تحت تاثیر قرار میدهد ؟
برای پاسخ دادن به این سوال باید خیلی مختصر گفت بله. جراحی زیبایی بینی ممکن است حس بویایی شما را درگیر کند. زمانی که بینی خود را جراحی میکنید،تورم ها و کبودی های بینی تنها برای چند هفته تا چند ماه ادامه خواهند داشت.
بینی ما چگونه کار می کند ؟
1.    پیاز بویایی ۲. سلول های میترال ۳. استخوان ۴. اپیتلیوم بینی ۵. گلومرول ۶. نورون گیرنده بویایی 
  
دکتر تئودور دیکتابن گفته که  “سیستم بویایی به اندازه سیستم فهم و ادراک انسان پیچیده نیست ” 
درون بینی شما محفظه هایی هستند که آخر عصب بویایی به آن ها اتصال میباشد و زمانی که نفس میکشید هوا، در اطراف این محفظه ها قرار میگیرد و شما آن را حس میکنید. 
چرا سیستم بویایی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ضعیف عمل می کند ؟ 
بعد از تمام شدن جراحی زیبایی بینی بینی شما برای یک مدت طولانی دارای ورم خواهد بود به همین علت آن محفظه های انتهای عصب بویایی دیگر همانندد گذشته عمل نمیکنند. تورم موجب میشود که این محفظه هاتا حدودی بسته شودند و تا مدتی که تورم ادامه داشته باشد شما با حس بویایی کمی مواجه هستید. همینطور شاید تا حدودی روی حس چشایی هم اثر داشته باشد به این علت که بینی و حس بویایی نقشی در حس چشایی شما دارند.
 چه مدت بعد از جراحی زیبایی بینی حس بویایی برخواهد گشت ؟
با توجه به تحقیقات انجام شده در افرادی که جراحی زیبایی بینی را انجام داده اند نتیجه آن شد که 86 درصد از حس بویایی افراد بعد از گذشت 6 ماه باز میگردد. زیرا که بهبود کامل بینی شما می تواند یک سال به طول بینجامد تا تورم آن به صورت کامل از بین برود. 
نگران نباشید زمانی که همه تورم صورت شما فروکش کرد، حس بویایی شما به طور کامل به وضعیت عادی بر خواهد گشت .هرچند که در این مورد جایی برای نگرانی نیست ولی حتما باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید تا در صورت مواجه شدن با آن، غافلگیر نشوید.
لینک مرجع